Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

Deník vrhu "B"

Vývoj štěňátek můžete sledovat v Pregnancy kalendáři na odkazu ZDE

Ashlee se začíná kulatit, cca za 14 dní má termín porodu. Níže přidávám fotky z průběhu březosti.
Přidala jsem i novou záložku videa, kde budeme postupně doplňovat videa štěňátek

Více fotek najdete ZDE

V pondělí 29. 3. (3. den od krytí) jsme byli s Ashlee na kontrolní sonu. Plody se vyvíjí moc hezky, byla už krásně vidět srdíčka, páteře a packy štěňátek. Ashlee prozatím přibrala 3 kg, tak to vypadá, že se můžeme těšit na pěknou nadílku.

V pátek 19. 3. (28. den od krytí) byla potvrzena březost naší Ashlee. Vše na sonu bylo v pořádku a plody odpovídají počtu dnů od krytí. Ashlee nám zatím přibrala 1 kg. Pokud vše půjde dobře a nenastanou v průběhu březosti nějaké komplikace, tak by se štěňátka měla narodit kolem 21. dubna. Všem zájemcům o štěňátka se ozveme po porodu, až budeme vědět přesný počet štěňat a poměr pohlaví.

V pátek 26. 2. jsme byli s Ashlee na očkování proti herpes viru. Na další přeočkování půjdeme cca 10 dnů před porodem.

V sobotu 20. 2. a neděli 21. 2. proběhlo krytí mezi Ashlee a Jamesem. Krytí proběhlo bez problémů a svázání trvalo cca 15 minut. Zda se krytí podařilo budeme vědět zhruba za měsíc.

Ve středu 17. 2. (13. den hárání) jsme jeli na kontrolní progesteron. Hodnota progesteronu byla přesně 3,1 ng/ml, takže na krytí pojedeme o víkendu.

V neděli 14. 2. (10. den hárání) jsme byli opět na progesteronu, tentokrát se dělal přímo z přístroje v ordinaci. Hodnota vyšla 1,2 ng/ml, což bylo méně než v pátek. Tím se zjistila chyba, jelikož páteční progesteron se posílal do humání laboratoře, kde se výsledek musí přepočítat pro hodnoty požadované u psů, což doktorka neudělala a sdělila nám do telefonu jen nepřepočítaný výsledek z laborky. Po přepočtu tedy páteční progesteron měl hodnotu 0,95 ng/ml. Obě hladiny jsou velice nízké, na další progesteron půjdeme ve středu, kdy bychom snad už mohli vědět v který den pojedeme na krytí, tipuji to ke konci týdne, ale necháme se překvapit.

V pátek 12. 2. (8. den hárání) jsme byli s Ashlee na sonu a progesteronu. Dle sona je vše v pořádku, na jednom vaječníku jsme napočítali minimálně 7 folikul. Progesteron má přesně 3 ng/ml. Na další půjdeme v neděli.

Nastal dlouho očekávaný den a dnes 5. 2. 2021 začala Ashlee hárat. Příští týden v pátek s ní půjdeme na progesteron a sono, abychom mohli naplánovat co nejvhodnější den na krytí.