Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

Štěňata

Štěňátka jsou v naší chovatelské stanici pečlivě plánovaná. Dbáme na to, aby u obou rodičů byla zachována povahová, exteriérová, pracovní a zdravotní stránka daného plemene.

O matku štěňátek je dobře postaráno již před samotným krytím. Fenka je řádně vyšetřena veterinárním lékařem, aby se zjistilo zda krytí a následná březost neohrozí její zdraví. V průběhu březosti dostává fenka kvalitní krmivo a doplňky stravy, jako jsou vitaminy a minerály, aby byla štěňátka zdravá a silná. Na začátku a ke konci březosti je fenka očkovaná vakcínou proti herpes viru. Tento virus má většinou za následek úmrtí štěňat, proto nechceme nic podcenit a matku štěňat raději očkujeme.

Štěňátka od narození do odběru vyrůstají v rodinném prostředí. První měsíc se s námi dělí o náš obývací pokoj, kde je máme neustále na očích, přivykají každodennímu ruchu domácnosti a učí se hygienickým návykům. Štěňátka jsou krmena kvalitním granulovaným krmivem, masem, kašičkami, tvarohy a konzervami. Od stáří čtyř týdnů pomaličku štěňátka zvykáme na pobyt venku, kde můžou celý den řádit. Také v tomto věku přijdou do kontaktu s dalšími čtyřnohými členy naší smečky a pomaličku se začínají socializovat. Taktéž k nám začínají chodit první návštěvy a noví páníčci, aby si vybrali jejich nového parťáka.

Do nových domovů od nás štěňátka odcházejí kolem 8. týdne věku. V této době mají za sebou odčervení, první očkování, tetování, čipování. Sebou si od nás odnáší mezinárodní pet pas, takže můžete se štěňátkem bez problémů vycestovat do zahraničí, průkaz původu, kupní smlouvu a "manuál" na péči a výchovu štěněte. Samozřejmostí je i balíček obsahující krmivo na které je štěňátko zvyklé, plus ještě nějaké další drobnosti do začátku.

Než si štěňátko od nás odvezete, budeme se s vámi chtít osobně setkat, abychom věděli zda se k sobě s novým psím parťákem hodíte. Pro naše štěňátka hledáme páníčky, kteří je budou považovat za člena jejich rodiny a zahrnovat je péčí a láskou. Preferujeme zájemce, kteří se chtějí se svým novým parťákem věnovat nějaké činnosti, ať už loveckému výcviku nebo dalším psím sportům, prostě aby byl pejsek zaměstnaný a nenudil se.

Klademe důraz na to, aby se mělo štěňátko v nové rodině dobře a nestrádalo. Pokud se s ním rozhodnete zúčasňovat různých kynologických akcí, výstav, zkoušek, či se budete snažit štěňátko uchovnit, bude to pro nás jako chovatele třešnička na dortu. Se vším rádi pomůžeme, novým majitelům štěňat nabízíme chovatelský servis, tzn. pomoc s čímkoliv co se týká vašeho nového čtyřnohého miláčka - péče, výcvik, příprava na výstavu, pomoc s uchovněním, prostě vše na co si vzpomenete.