Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů


Contact with Marvel Atagora
Travis

Šampion Česka
Šampion Maďarska

Junior šampion Maďarska
Junior šampion Slovenska
Junior šampion Česka

Slovenský šampion štěňat

Čekatel Mezinárodního šampiona krásy C. I. B.
Čekatel Mezinárodního výstavního šampiona C. I. E.
Čekatel Šampiona Slovenska

Multi BOB
BOS
Multi JBOB

Všestranný pes "U"
Lovecky upotřebitelný pes "LUP"

Podzimní zkoušky - I. cena, VÍTĚZ ZKOUŠEK!!!
Speciální vodní práce - I. cena
Všestranné zkoušky - I. cena

Travis je využíván v myslivecké praxi


Rasa: Výmarský ohař krátkosrstý
Zbarvení: stříbro-šedá
Pohlaví: samec
Místo narození: Trnava
Chovatel: Iveta Klohnová (CHS Atagora)
Majitel: Tereza Křížová (CHS Emerald Marvel)
Místo bydliště: Nížkovice
Matka: CIB, CIE, GrandCH, MultiCH, JCH Coreen Love de Donawitz „U“
Otec: CH SRB, HR, JCH SRB Granitehill Return to Send´R
Datum narození: 3. 6. 2017
Čas narození: 5:00 h
Datum odběru: 30. 7. 2017
Registrační číslo: ČLP/VOK/10674
Číslo mikročipu: 203094100000571
Pořadí narození: třetí
Barva stužky: žlutá
Porodní váha: 480 g
Váha: 38 kg
Výška: 66 cm
Chrup: úplný, skus nůžkový
Bílé znaky: NE
Dysplazie kyčelního kloubu: DKK A/A
Dysplazie loketního kloubu: DLK 0/0
DCM (vyšetření srdce): Zdravý jedinec (6/2019)
Test na dlouhosrstý gen (LHC): N/N clear (negativní)
DNA profil: je v plánu
Maligní hypertemie (MH): N/N clear (negativní)
Hyperurikosurie (HUU): N/N clear (negativní)
Degenerativní myleopatie (DM): N/N clear (negativní)
Více o genetických a zdravotních testech najdete ZDE


Původ

Travis má z větší části převážně anglickou krev, dále je v jeho krevní linii v menší míře zastoupena krev česká a americká. Rodokmen Travise je kombinací dvou velmi úspěšných anglických linií a to linie Gunalt a linie Sireva.
Chovatelská stanice Gunalt byla založena v roce 1976 Stephenem a Patsy Hollings. Od té doby tato CHS odchovala více jak 1800 výmarských ohařů, kteří úspěšně reprezentují tuto CHS na nejprestižnějších výstavách v Anglii. CHS Gunalt byla oceněna jako nejlepší chovatelská stanice v Anglii, která pokořila všechny rekordy v plemeni jako například Top chovná fena, Top CC winner, Top chovatelská stanice… Tato CHS taktéž odchovala 85 šampionů krásy Anglie!!!
Chovatelská stanice Sireva byla založena v roce 1979 Gill Simpson. CHS Sireva odchovala více než 900 výmarských ohařů, kteří nejen, že reprezentují tuto CHS na poli výstavním, ale i na poli pracovním. Sama chovatelka hojně využívá své výmarské ohaře v myslivecké praxi. Sireva má za sebou taktéž spoustu vítězství jako Nejlepší chovatelská stanice, Nejlepší pes roku, Nejlepší fena roku, Nejlepší štěně roku atp. Odchovala taktéž přes 30 šampionů krásy Anglie.


Rodiče

Otec Travise, Granitehill Return To Send´R – Mojo, je maďarský pes pocházející z anglicko-americké krevní linie. Za svoji výstavní kariéru vyhrál mnohokrát titul BOB – vítěz plemene a umístil se i ve skupině ohařů. Mojo je šampionem krásy Srbska a Chorvatska a Junioršampionem Srbska. Má taktéž složené lovecké zkoušky – B trial, je to obdoba našich podzimních zkoušek, takže je lovecky upotřebitelným psem.
Jeho otec Granitehill Nine One One - Roger je výstavním multi šampionem. Získal také titul Evropský vítěz mladých, Evropský vítěz a Světový vítěz! Má složené zkoušky vloh v Maďarsku na kterých získal titul CACT a má složené i podzimní zkoušky. Se svým majitelem se pravidelně zúčastňuje honů na drobnou zvěř. Jeho matka Gunalt Tempting je fena importovaná z Anglie do Maďarska. Je šampionkou a junioršampionkou Maďarska, má složené i zkoušky vloh a podzimní zkoušky. Otec Rogera, Bella N Silhouettes Heart Thorb – Rudy, byl americký pes importovaný do Portugalska, získal mnoho výstavních ocenění jako Nejlepší výstavní pes Portugalska ze všech plemen, reprezentoval taktéž Portugalsko na Eukanuba World Challenge. Rudy byl výstavním multi šampionem, jeho potomci jsou velice úspěšní jak na výstavách tak na poli pracovním.
Matka Moja, Gunalt Moschino je fena importovaná z Anglie do Maďarska. Výstav se moc nezúčastňovala, ale i tak si vyběhala tituly jako CAC a CACIB. Na poli pracovním také nezaostávala a získala na zkouškách res. CACT. Její rodiče a prarodiče pochází taktéž z CHS Gunalt a všichni jsou šampioni krásy Anglie.

Matka Travise, Coreen Love de Donawitz, je sestra našeho Tylera. Stejně jako on je velice úspěšná jak na poli výstavním tak i na poli pracovním. Je výstavní multi šampionkou, má i tituly nějvyšší a to Mezinárodní výstavní šampion a Mezinárodní šampion krásy. Má složeny všestranné zkoušky ohařů takže je všestranný ohař, mimo nich má všechny zkoušky co ohař může mít, tzn. od zkoušek vloh přes podzimky, vodu až po les a barvářské zkoušky. S Tylerem jsou si nejvíce podobní v typu i povaze, takže i proto jsem se rozhodla vzít si jejího potomka.
Otec Cory, Sireva Minstergate Paganini – Axel, je výstavním šampionem Anglie a má složený SGWC (zkoušky vloh). Dvakrát se mu podařilo získat BISe na výmaří klubovce a také získal RCC – druhý nejlepší pes v rase (z 200 přihlášených jedinců) na nejprestižnější výstavě v Anglii, na Cruft´s. Je také vynikající pracovní pes, který je hojně využívaný v lovecké praxi. Axelův otec Sireva Twister je skvělý pracovní pes. Jeho mimořádných loveckých vlastností využívaly především chovatelské stanice v Anglii, které se specializovaly na chov pracovních linií výmarů. Na výstavy moc nejezdil kvůli úrazu šlachy přední končetiny v mládí. Axelova matka Sireva Royalty At Minstergate je nádherná fena světle stříbřité barvy, excelentních loveckých vloh, které projevovala již od štěněte. Je taktéž šampionkou exteriéru a má složený i SGWC (zkoušky vloh).
Matka Cory, Eternal Vision At Sirius Nova – Gina, pochází z jedné z nejúspěšnějších chovatelských stanic v ČR, ze Sirius Novy. Je jedna z fen z veleúspěšného vrhu E, kde se narodilo 14 štěňat. Gina je několikanásobnou Junioršampionkou, Šampionkou a Grandšampionkou. Je taktéž Mezinárodní šampionkou krásy C.I.B. a Mezinárodní výstavní šampionkou C.I.E. Její další tři sestry z vrhu (Elizabeth The Queen, Enchanted By Elita, Essence Of Life)  jsou taktéž Multišampionkami, dokonce vítězkami celé výstavy BIS a i klubové výstavy. Po pracovní stránce je na tom Gina také velice dobře. Jak ona tak oba její rodiče jsou všestranní psi. Má za sebou spoustu loveckých zkoušek, z toho 3x všestranné. Na Mezinárodních všestranných zkouškách se zadáváním CACIT, získala I. cenu, celkově 6. místo a byla oceněna za nejlepší práci na vodě. Ginina matka Anastasia Sirius Nova je fenka české krve. Má úspěšně splněné všestranné zkoušky v I. ceně a je výstavní multišampionkou. Otec Giny je Sireva Drake, pes importovaný z Anglie k nám do ČR. Myslím, že není třeba ho představovat jelikož byl nejúspěšnější výmar poslední doby v ČR. Má krásnou stříbřitou barvu, elegantní vzhled a pohyb, zaujme především nádhernou hlavou. Drak je MultiJunioršampionem a Multišampionem spousty zemí. Získal také několikrát titul BIS – vítěz výstavy jak u nás tak i v zahraničí. Získal 33x BOB, 16x BIG, 10x res. BIG atd. Po pracovní stránce má za sebou Drak i všestranné zkoušky a je tedy všestranným psem.


Sourozenci

Travis pochází z vrhu 8 štěňat (2 fen a 6 psů). Jednu fenku z vrhu si nechala chovatelka doma jako pokračovatelku chovu, ostatní štěňata zůstala taktéž v ČR, kromě jednoho psa, který putoval až do Ruska. Pejsek s fialovou stužkou (Ibér) žije s Lenkou a Petrem kousek od Znojma, společnost mu dělá Tylerův syn Argo Neowille.


Výstavní kariéra

První zkušební výstavu Travis absolvoval na voříškiádě, kde byla i přehlídka psů s PP. Soutěžil v kategorii štěňat a mladých psů s PP, kde bylo přihlášených 5 jedinců. Travis se natolik líbil, že ve věku pouhých 3 měsíců a 13 dní vyhrál svou kategorii a stal se nejhezčím štěnětem výstavy. Dále se zúčastnil tří výstav ve třídě štěňat a dorostu, kde získal 3x známku Velmi nadějný 1 z početné konkurence 6-ti štěňat. Čeká ho ještě pár výstav ve třídě dorostu a potom už půjde naostro soutěžit do třídy mladých a pokusit se o titul Junior šampiona.


Exteriér očima rozhodčích

3-měsíční pes, výborná hlava, správné oko i ucho, výborné předhrudí, silná kostra, správný formát těla, výborné úhlení končetin, pohyb odpovídá věku


Práce a lovecké vlastnosti

Od začátku roku 2018 začínáme s Travisem cvičit aport, na jaře ho plánuji vzít do pole, aby se seznámil se zvěří. V pěti měsících jsem mu zkusila pohodit kačenu a reagoval na ni velmi pozitivně, sám ji vzal a nosil mi ji, takže to vypadá, že vztah k práci bude mít více než kladný.


Povaha

Travis je veselé štěně, které má rádo kontakt lidí, rád se mazlí. Je trochu raubíř a vymýšlí samé neplechy, hlavně doma hledá pořád něco co by rozkousal a nebo odnesl. Prozatím terorizuje celou smečku tím, že je pořád okusuje a chce si hrát. Základní povely se naučil velmi rychle, tak uvidíme zda mu to takhle hezky půjde i v loveckém výcviku.