Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

2021

https://www.emeraldmarvel.cz/brezen-1617711039 [.toimport]

Březen

Procházky v březnu

Fotky z březnových procházek najdete ZDE

Any slaví 7. narozeniny

Ve čtvrtek 25. 3. oslavila naše ANY (Any od Ptačího dolu). Oslavu měla už začátkem března, protože má teď má mateřské povinnosti. Tradičně nechyběl dort a Spokobox plný dobrot, pamlsků a bezva hračky.

Více fotek najdete ZDE

Vrh "C" je na světě

V neděli 21. 3. se nám narodil vrh "C" výmarských ohařů. Matkou je naše Any od Ptačího dolu, je to její poslední vrh. Otcem je Arniee of Silesian Weim. Více informací o vrhu najdete v sekci ODCHOVY - Výmarský ohař - Vrh C

Vrh B je na cestě

V pátek 19. 3. byla potvrzena březost naší Ashlee. Žlutá štěňátka labradorů by se u nás měla narodit po 20. dubnu. Více informací o vrhu najdete v sekci Štěňata - Labradorský retrívr.

Výsledky Tylerových potomků

Začínají nám chodit krásné výsledky vyšetření kyčlí a loktů od štěňátek z Tylerova posledního vrhu:

"THEO" Cirrus from Schwarzenberk Park
DKK A/A, DLK 0/0

Cerebro from Schwarzenberk Park
DKK A/A, DLK 0/0

Cis from Schwarzenberk Park
DKK A/A, DLK 0/0

"HARLEY" Cytos from Schwarzenberk Park
DKK A/A, DLK 0/0

Všechna štěňátka jsou ze spojení Caramel Love de Donawitz x Hunsweimaraner Kick Up A Dust For S. N.

http://www.emeraldmarvel.cz/unor-1612965542 [.toimport]

Únor

Procházky v únoru

Více fotografií z únorových procházek najdete ZDE

Krytí Ashlee & James

V sobotu 20. 2. a v neděli 21. 2. proběhlo krytí mezi Ashlee a Jamesem. Krytí proběhlo bez problémů a svázání trvalo kolem 15 minut. Zda se krytí povedlo budeme vědět cca za měsíc.

Vrh "C" na cestě

V úterý 16. 2. byla potvrzena březost naší Any. Štěňátka výmarských ohařů očekáváme po 20. březnu. Více informací o vrhu najdete v sekci Štěňata

Zara slaví narozeniny

Ve středu 10. 2. 2021 oslavila i naše ZARA (Bitter Sweet Love Emerald Marvel) první narozeniny. Z oslavy byla dá se říct zaskočená a nevěděla co si s dortem počít, tak jí musel páneček ukázat jak na to. Dortík jí moc chutnal a slupla ho celý, kromě pomerančů, ty jí moc nešmakovaly :-D. Dostala i svůj první spokobox, víno pro psy, obojky, vitamíny, králičí ouška a plyšového méďu, kterého nechce nikomu půjčit :-D.

Na fotky z oslavy se můžete podívat ZDE

Vrh "B" slaví 1. narozeniny

Ve středu 10. 2. 2021 oslavil náš vrh "B" výmarských ohařů (ze spojení Any od Ptačího dolu x All-Star Alonso Atagora) svoje první narozeniny! Všem osmi oslavencům přejeme všechno nejlepší!

Ashlee slaví narozeniny

V pondělí 8. 2. 2021 oslavila naše ASHLEE (Aprilia Ashlee Silesian Sun) už šesté narozeniny. Na oslavě se jí líbil samozřejmě nejvíce dort a nesměly chybět i pamlsky. S dortem jí velice ráda pomohla i Hailey :-D.

Fotky z oslavy najdete ZDE

Ashlee začala hárat

Na začátku února začala Ashlee hárat a přípravy na vrh "B" jsou v plném proudu. Otcem štěňat bude "JAMES" (CH, JCH Dolbia Ezop) pejsek importovaný z Polska k nám do ČR. James je junior šampionem ČR, šampionem ČR a SK a čekatelem šampiona HU. Má složené ověření vloh retrieverů a klubové zkoušky z vodní práce, takže je i lovecky upotřebitelným psem a se svým pánečkem se pravidelně zúčastňuje honů na drobnou zvěř. Jeho zdravotní výsledky jsou také bezvadné, má zdravé kyčle, lokty a negativní genetická vyšetření. I když je James import z PL, tak v jeho rodokmen je spíše tažen na úspěšné americké psy a feny. Veškeré informace o vrhu najdete v sekci Štěňata - Labradorský retrívr. Novinky pak budu vkládat taktéž do sekce Štěňata, kde najdete i deník vrhu "B".

http://www.emeraldmarvel.cz/leden-1610980826 [.toimport]

Leden

Procházky v lednu

Více fotek z lednových procházek najdete ZDE

Vrh "R" Grmadski weimaraner slaví narozeniny

Štěňátka ve Slovinsku z vrhu "R" Grmadski weimaraner (Caramel Love de Donawitz x Festa Izpod Kuma) slaví 2. narozeniny! Všem přejeme všechno nejlepší!

Z tohoto vrhu stojí za zmínku:
Grmadski weimaraner Ruby Ruby - Čekatelka JCH Slovinska, JBOB, Podzimní zkoušky, HD A, ED 0
Grmadski weimaraner Roxy Diva - Čekatelka JCH Slovinska, JBOB, Podzimní zkoušky, HD A, ED 0

Krytí Any & Arniee

Ve středu 20. 1. a v pátek 22. 1. proběhlo krytí mezi Any a Arnieem. Any se ženich moc líbil a tak se nenechala dlouho přemlouvat a došlo k bezproblémovému nakrytí. Spojení trvala okolo 16 minut. Zda se krytí povedlo budeme vědět cca v polovině února. Více informací o vrhu najdete v sekci Štěňata - Výmarský ohař

Fotogalerii z krytí najdete ZDE

Any začala hárat

Any nám začala na začátku roku hárat, takže u nás začaly naplno přípravy na vrh "C".  Otcem vrhu bude ARNIEE (MultiCH, JCH Arniee of Silesian Weim), pes téměř čisté anglické linie, který je nepříbuzný na české a anglické linie psů a fen v naší CHS. Arniee je junior šampionem, několikanásobným šampionem a čekatelem mezinárodního šampiona krásy. Má splněné zkoušky vloh, podzimní zkoušky, zkoušky vodních  prací a lesní zkoušky. Zkoušky vodních prací dokonce vyhrál a stal se vítězem zkoušek. Zdravotně je na tom taktéž výborně, má zdravé kyčle, lokty i srdce. Arnieeho jsme si vybrali na krytí především kvůli jeho anglické krvi a bezvadné přátelské povaze. Více informací o krytí, vrhu a rodičích najdete v sekci štěňata, kterou budu postupně doplňovat.

Vrh "B" Neowille - narozeniny

Štěňátka z vrhu "B" Neowille (Tyler x Aigi z Labské louky) oslavila 3. 1. 2021 třetí narozeniny! Všem 10 šedivcům přejeme všechno nejlepší :)

Za zmínku z tohoto vrhu stojí:
Buck Neowille - podzimní zkoušky, lovecky upotřebitelný pes

Shrnutí roku 2020

Začátek roku začal velmi slibně, pesanům se dařilo na výstavách a v únoru se v naší CHS narodil vrh "B" výmarských ohařů. Potom nastala "doba covidová", která zhatila 90 % našich plánů pro tento rok. Problém nastal už při odběru štěňat, kdy byly zavřené hranice a tak si nemohl nový majitel vyzvednout pejska z vrhu "B" a odvézt si ho do Estonska. Franz tu s námi zůstal nakonec až do půlky června, kdy se otevřely hranice.

V květnu nám začala Ashlee hárat, ale vzhledem k tomu, že jsme měli vybraného pejska na Slovensku a hranice byly stále zavřené jeli jsme krýt za jiným pejskem do Karlových Varů. Bohužel z krytí nic nebylo a Ashlee nezabřezla, takže další krytí se muselo posunout až na příští rok.

Neplánovaně jsme si nechali fenku z vrhu "B" - Zaru (Bitter Sweet Love Emerald Marvel), která bude v budoucnu doufám, další pokračovatelka chovu v naší CHS.

Co se týče výstav tak to byla letos bída kromě začátku roku, kde si náš Tyler vyběhal nejlepšího veterána v plemeni a Hailey získala v Nitře titul CAC, takže jí momentálně chybí na splnění podmínek pro šampiona už jen zkoušky. V létě se nám se Scarlettt podařilo dostat do Nitry, kde si vyběhala CAC a zahájila tak šampiona SK. Potom jsme se zúčastnili pro nás nejdůležitější výstavy a to klubové, kde byla Scarlett úspěšně vybrána do chovu. Tyler tu vyhrál nad svým bratrem a ještě jedním konkurentem třídu veteránů, Zara získala velmi nadějnou ve třídě dorostu a prošla úspěšně jarním svodem. Následovala klubová výstava retrieverů, kde získala Hailey známku výborná a splnila tak další podmínku do chovu.

Letos pro nás byl důležitý hlavně výcvik Travise a Scarletty. Se Scarlett jsem se po měsíci výcviku rozhodla jít na podzimní zkoušky, které i navzdory šílenému lijáku po celou dobu zkoušek bravurně procházela se samými čtyřkami až do té doby než jsme šli na vlečku, kde se mi lekla rozhodčího a i po několikátém nasazení pro zajíce odmítala jít. Proto jsme přes léto dojížděli na výcviky, aby si psiska zvykli na výcvik ve skupině. Na konec října jsem měla nahlášené podzimní zkoušky s oběma psy, pro Scarlett by to byla poslední podmínka ke splnění chovnosti. A co se nestalo že, druhá vlna covidu, všechno zavřené a zkoušky zrušené, takže naše téměř půl roční snaha vyšla vniveč. Teď nám nezbývá než jen doufat, že příští rok nějaké zkoušky budou a zase je nezruší.

Takže konec roku pro nás proběhl ve formě odpočinku a hledání ženichů pro Any a Ashlee.

Příští rok máme v plánu vrh "C" výmarských ohařů a vrh "B" labradorských retrívrů. Pokud situace dovolí tak bychom chtěli uchovnit Scarlett, Travise a Hailey, všichni mají vše splněné, jen jim chybí lovecké zkoušky. Se Zarou plánujeme začít lovecký výcvik a pokud se poštěstí tak i pár výstav.

I přesto, že akcím letos nebylo moc přáno, tak se podařilo několika našim odchovánkům zúčastnit se výstav a získat pěkné tituly, někteří byli i na zkouškách. Totéž platí i u potomků našeho Tylera, kde si spousta z nich vedla dobře jak na poli výstavním tak i pracovním.