Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

Prosinec

Prosinec

Shrnutí roku 2019

V roce 2019 se našemu Tylerovi narodilo 15 potomků ve 2 chovatelských stanicích. První vrh se mu narodil hned na začátku roku ve Slovinsku v CHS Grmadski weimaraner, kde se narodilo 6 štěňat (4 psi a 2 feny), obě fenky si chovatelé nechali jako pokračovatelky chovu. Druhý vrh se narodil v listopadu v české CHS from Schwarzenberk Park, kde se narodilo 9 štěňat (8 psů a 1 fenka). Vrh vypadá velmi nadějně a byl o něj velký zájem i ze zahraničí, proto se pan chovatel rozhodl toto spojení znovu opakovat.

Bohužel tento rok pro nás nezačal vůbec šťastně. V únoru začalo Chesterovi haprovat zdraví, ochrnul na přední nohu a v dubnu mu byl diagnostikován osteosarkom - nádor na kosti, což je pro psa konečná a neoperovatelná věc. V květnu ještě oslavil 14. narozeniny, užil si poslední dort a dárečky. Drželi jsme ho na lécích proti bolesti, aby ho nic nebolelo a poslední dny jsme mu zpříjemnili. Na konci července svůj boj s touto zákeřnou nemocí prohrál.

"TYLER" Caramel Love de Donawitz - se zúčastnil jen pár výstav, ale opět bodoval, několikrát získal nejlepšího veterána v plemeni a také dokončil Českého a Slovenkého veterán šampiona a zahájil Maďarského veterán šampiona!

"ANY" Any od Ptačího dolu - se zúčastnila převážně jen výstav na Slovensku, kde byl cíl jasný a to dokončit Šampiona Slovenska, což se jí nakonec podařilo.

"TRAVIS" Contact with Marvel Atagora - letos dokončil Junior šampiona Česka a zahájil Šampiona Maďarska a Šampiona Slovenska. Na klubové výstavě prošel výběrem do chovu a je z něj tedy Kandidát chovu! Tento rok jsme se věnovali spíše výcviku na zkoušky, takže jsme těch výstav tolik neabsolvovali.

"SCARLETT" Amazing Huntress Emerald Marvel - zahájila a dokončila Junior šampiona Maďarska, zahájila Šampiona Maďarska a Šampiona Česka. Perfektně rozjela svoji výstavní kariéru, kdy na krajské výstavě získala titul Junior BIS - nejkrásnější mladý výstavy z cca 40 mladých psů a fen. Také získala 3x titul Nejlepší mladý plemene, 1x titul BOS a 3x titul BOB - Vítěz plemene. Začali jsme i s loveckým výcvikem a pomalu trénovat na zkoušky.

"HAILEY" Silver Skydiver Best Impression - zahájila Junior šampiona Maďarska, bohužel nám chybělo štěstíčko a poslední titul se nám na dokončení junior šampiona už nepodařilo získat, jelikož v Maďarsku nejde poslední CAJC nahradit CACem jak je tomu u nás. Hailey zahájila Šampiona Slovenska. Získala 2x titul Nejlepší mladý plemene a 1x titul BOB - Vítěz plemene.

Potomci našeho Tylera taky nezaháleli, několik z nich úspěšně složilo zkoušky, ať už lovecké, či záchranářské nebo zkoušky poslušnosti. Nezaháleli i na poli výstavním, kde se několika z nich podařilo zahájit či dokončit šampiony krásy.

Úspěchy našich odchovánků:
Amber Fire Emerald Marvel - BIS 2 štěně (2. nejkrásnější štěně výstavy z cca 30 štěňat) na NVP v Brně
Almond Ice Cream Emerald Marvel - 3x Velmi nadějný 1 - dokončen Šampion štěňat Slovenska
A True Hunter Emerald Marvel - Výborný 1, Vítěz třídy mladých, Junior BIS 4
Arctic Flake Emerald Marvel - 3x CAJC, 3x Junior BOB, 3x BOB - dokončen Junior šampion Estonska

Všem přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok 2020!

Výsledky genetických testů našich holek

Před Vánoci nám dorazily genetické výsledky našich holek s nejlepšími možnými výsledky, všechny jsou negativní!

ANY OD PTAČÍHO DOLU
- dlouhosrstý gen - N/N clear

APRILIA ASHLEE SILESIAN SUN
- Cystinuria: N/N clear
- dlouhosrstý gen: N/N clear

SILVER SKYDIVER BEST IMPRESSION
- Cystinuria: N/N clear
- dlouhosrstý gen: N/N clear
- Hyperurikosuria: N/N clear
- Centronuclear Myopathy (CNM): N/N clear

Výsledky Tylerových potomků

BEST SAM ILFIRINO AIRE
(Tyler x Arwen Moon Blaze)
2x CACIB Nitra - Výborný 1, Výborný 2, res. CAC

CHESPHONI EXPLOSIVELY DARE TO GROW
Vyšetření kyčlí - DKK A/A

CHESPHONI EXTREMELY DARE TO EXCEED
Vyšetření kyčlí - DKK A/A

CHESPHONI EPICALLY DARE TO RISE
Vyšetření kyčlí - DKK A/A
(Tyler x Grey Flower Carpe Diem)


Krytí Any x Alli

Ve středu 11. 12. a v pátek 13. 12. proběhlo krytí mezi Any a Allim. Krytí proběhlo naprosto bez problémů, svázání trvalo vždy kolem 40 minut. Na sono půjdeme na začátku ledna, abychom věděli, zda bylo krytí úspěšné. Veškeré info o vrhu najdete v sekci štěňata. Podrobnosti pak v Deníku vrhu "B"

Fotogalerie z krytí ZDE

Hailey - 18 měsíců

Celá fotogalerie ZDE

2x Cacib Nitra

rozhodčí: Z. Jílková (CZ), D. Bartošová (SK)
SILVER SKYDIVER BEST IMPRESSION
mezitřída: Výborná 1/4, CAC - zahájen Šampion Slovenska!!!
mezitřída: Výborná 2/4, res. CAC

Fotogalerie ZDE

Hon na drobnou zvěř

Pár fotek jednoho z posledních honů na drobnou zvěř, kterého se letos Marek s Tylerem zúčastnil u nich ve sdružení.

Cacib Budapešť 1. 12. 2019

rozhodčí: R. Lehtonen (FIN)
SILVER SKYDIVER BEST IMPRESSION
třída mladých - Výborná 3/4

Fotogalerie ZDE