Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

Leden

Leden

Štěňátka Tylera x Festy

V neděli 27. 1. 2019 se narodilo ve Slovinské CHS Grmadski weimaraner 6 štěňátek - 4 pejsci a 2 fenky. Maminka Festa Izpod Kuma se o štěňátka vzorně stará.
Někteří pejsci jsou stále volní, v případě zájmu kontaktujte chovatele na www.weimaranec.si

Více informací o vrhu najdete v sekci - Naši psi - Tyler - Potomci

2x Cac Sosniowec (PL)

mezitřída
"BEZA" Beza z Lasów Preczowskich
(Caramel Love de Donawitz x Fryt za Lasow Preczowskich)
Výborná 2/3 , Výborná 3/5

Cacib Nitra, 25. - 27. 1. 2019

rozhodčí: G. Tesics (HU), J. Janek (SK), P. Berchtold (AT)

třída štěňat
"MONTY" ALMOND ICE CREAM EMERALD MARVEL
(Jaguar Jackpot v. d. Weeward x Aprilia Ashlee Silesian Sun)
3x Velmi nadějný 1 - splněny podmínky pro udělení titulu SLOVENSKÝ ŠAMPION ŠTĚŇAT!!!!

Fotogalerie Montyho z výstavy ZDE

Cacib Nitra 25. 1. 2019

rozhodčí: M. Václavík (CZ)

mezitřída
"TRAVIS" JCH, PuppyCH Contact with Marvel Atagora
Výborná 2, res. CAC

třída veteránů
"TYLER" CIB, CIE, MultiGCH, MultiCH, MultiJCH Caramel Love de Donawitz
Výborný 1 - dokončen VETERÁN ŠAMPION SK!!! Tyler dokončil 17. šapmionát!!!

třída mladých
"SCARLETT" Amazing Huntress Emerald Marvel
Výborná 2

třída pracovní
"ANY" CH Any od Ptačího dolu
Velmi dobrá 2

rozhodčí: G. Tesics (HU)

třída dorostu
"HAILEY" Silver Skydiver Best Impression
Velmi nadějná 2

Fotogalerie z výstavy ZDE

Cac Brno 12. 1. 2019

Výmarští ohaři
rozhodčí: M. Kalich (CZ)

třída mladých
"CODY" Cody od Rybníka Podhoráku
(Tyler x Elma od Starého krče pod Čertí skalou)
Výborný 1, CAJC - zahájen JCH CZ!!!

třída otevřená
"TRAVIS" JCH, PuppyCH Contact with Marvel Atagora
(Granitehill Return To Send´R x Corren Love de Donawitz)
Výborný 2, res. CAC

třída veteránů
"TYLER" CIB, CIB, MultiGCH, MultiCH, MultiJCH Caramel Love de Donawitz
(Sireva Minstergate Paganini x Eternal Vision At Sirius Nova)
Výborný 1, BOV!!!

třída dorostu
"AKYLIE" A Sweet Dream Emerald Marvel
(Tyler x Any)
Velmi nadějná 3/6

"SCARLETT" Amazing Huntress Emerald Marvel
(Tyler x Any)
Velmi nadějná 4/6

"IVY" Apricot Blossom Emerald Marvel
(Tyler x Any)
Velmi nadějná /6

třída mladých
"GRACE" Baby Grace Ilfirino Aire
(Tyler x Arwen Moon Blaze)
Výborná 2/5

"DOLL" Baby Doll Ilfirino Aire
(Tyler x Arwen Moon Blaze)
Výborná 3/5

třída vítězů
"ANY" CH Any od Ptačího dolu
(Ogar od Štikova x Fatima z Šonovských hor)
Výborná 5/5


Labradorští retrívři

třída štěňat
"MONTY" Almond Ice Cream Emerald Marvel
(Jaguar Jackpot v. d. Weeward x Aprilia Ashlee Silesian Sun)
Velmi nadějný 1

"AMBER" Amber Fire Emerald Marvel
(Jaguar Jackpot v. d. Weeward x Aprilia Ashlee Silesian Sun)
Velmi nadějná 1/3, BIS 2 štěně z cca 30 štěňat!!!!

třída dorostu
"HAILEY" Silver Skydiver Best Impression
(Yankee Goodwill Free-Way at Mascot Skif x Mallorn´s Silver Sky)
Velmi nadějná 3/4

Všem moc gratuluji a moc děkuji za prezentaci naší CHS a Tylerových dětiček

Fotogalerii z výstavy najdete ZDE

Vrh "B" Neowille - narozeniny

Štěňátka z vrhu "B" Neowille (Tyler x Aigi z Labské louky) oslavila 3. 1. 2019 první narozeniny! Všem 10 šedivcům přejeme všechno nejlepší :)

Shrnutí roku 2018

V roce 2018 se našemu Tylerovi narodilo celkem 44 potomků. První byl vrh "B" Neowille (10 štěňat), který se narodil v lednu. Druhý byl vrh "B" Ilfirino Aire (9 štěňat), který se narodil v březnu. Třetí byl vrh "C" od Rybníka Podhoráku (7 štěňat), který se taktéž narodil v březnu. Čtvrtý vrh byl náš dlouho plánovaný první vrh "A" v naší CHS (9 štěňat), který se narodil v dubnu. Pátý a poslední vrh tohoto roku byl vrh "E" Chesphoni v Holandsku (9 štěňat), který se narodil v září. Velice mě těší, že v CHS Chesphoni a Ilfirino Aire si chovatelky nechaly pokračovatelku chovu, v CHS Ilfirino Aire dokonce 2 fenky. CHS Neowille již má po našem Tylerovi z jejich prvního vrhu "A" doma fenku jako pokračovatelku chovu.

Na jaře Marek úspěšně získal zbrojní průkaz a následně se přihlásil do Mysliveckého kurzu. V průběhu roku absolvoval povinnou praxi v honitbě a příští rok na jaře ho budou čekat zkoušky, takže pokud půjde vše dobře budeme mít doma novopečeného myslivce.

Letos jsme měli první chovatelskou premiéru v podobě 2 vrhů "A". V dubnu se nám narodil vrh "A" výmarských ohařů, matka je naše "ANY" a otec je náš "TYLER", narodilo se nám celkem 9 štěňátek - 5 pejsků a 4 fenky, 7 z nich  vyrůstá v ČR, 1 na Slovensku a 1 v Estonsku. V září se narodil vrh "A" labradorských retrívrů, matka je naše "ASHLEE" a otec je importovaný pes z Německa na Slovensko - Jaguar Jackpot v. d. Weeward. Narodilo se celkem 7 štěňátek - 4 fenky a 3 pejsci, 6 z nich vyrůstá v ČR a 1 na Slovensku.

"TYLER" Caramel Love de Donawitz - bodoval na poli výstavním a opět ukázal, že ještě nepatří do starého železa. Ve třídě čestné si vyběhal na národní výstavě v Brně a Bratislavě 1. a 2. místo v závěrečných soutěžích jako nejlepší jedinec třídy čestné. Od září je již ve třídě veteránů a zahájil Českého a Slovenského veterán šampiona!

"ANY" Any od Ptačího dolu - ještě před štěňátky stihla zahájit Grand šampiona Česka a Šampiona Slovenska. V létě po štěňátkách se prezentovala ve třídě vítězů na národní a klubové výstavě, kde se rozhodně neztratila. Na NVP získala V2, res. CAC z 5 fen a na KV získala V3 z 6 fen.

"TRAVIS" Contact with Marvel Atagora - si perfektně rozjel svou výstavní kariéru. Ve třídě dorostu vyběhal na Slovensku Šampiona Štěňat. Zahájil Junior šampionáty 3 zemí - Česka, Slovenska a Maďarska. Ke konci roku dokončil Slovenského a Maďarského Junior šampiona. Ve třídě mladých se mu podařilo vyběhat 7x titul CAJC, 6x titul Junior BOB (Nejlepší mladý plemene) a 4x titul BOB (Vítěz plemene) - z toho 3x v Maďarsku a 1x v ČR v konkurenci cca 35 jedinců, což je na tak mladého psa úžasný úspěch.

Potomci našeho Tylera taky nezaháleli, několik z nich úspěšně složilo lovecké zkoušky, od zkoušek vloh až po zkoušky nejvyšší - všestranné. Nezaháleli i na poli výstavním, kde se několika z nich podařilo zahájit či dokončit šampiony krásy. Taktéž někteří splnili všechny podmínky chovnosti a stali se chovnými jedinci.

Nové přírůstky do naší CHS
"SCARLETT" Amazing Huntress Emerald Marvel - z prvního výmařího vrhu jsme si nechali pokračovatelku chovu. Je jí fenka s červeným obojkem, která nás zaujala hned když se narodila. Byla odmala nejdravější štěně, první u cecíku, nejprůbojnější ze všech štěňat. Odmala perfektně používala nos, jako první věděla, kdy mamča přišla do bedny. Od první chvíle jsme věděli, že tahle musí zůstat prostě doma :). Scarlett se zúčastnila celkem 5 výstav, z toho byla 2x velmi nadějná 1, 2x velmi nadějná 2 a 1x velmi naděná 4 z 10 fenek na klubové výstavě což považuji za velký úspěch.

"HAILEY" Silver Skydiver Best Impression - na podzim jsem pomáhala bratranci Romanovi s importem fenky labradorského retrívra z Ukrajiny. Hailey bude působit v naší CHS, ale bydlet bude s Romanem a Ashlee v Dolních Dunajovicích. Na Ukrajině absolvovala jednu výstavu se známkou velmi nadějná 1, BOB štěně. V listopadu byla s Romanem v Nitře, kde získala známku Velmi nadějná 3. Hailey mě zaujala především bezvadným rodokmenem, pěkným exteriérem a silnou kostrou, její matka je import z věhlasné finské CHS Mallorn´s a otec je import z ruské CHS Yankee Goodwill. V jejím rodokmenu najdeme z převážně většiny americké psy silnější kostry. Velice se těším na práci s ní, vypadá to, že z ní bude retrívr každým coulem, má ráda vodu a přinášení.

Příští rok máme v plánu především výcvik našich mlaďochů. Pokud půjde vše dobře, tak bychom zkusili i nějaké zkoušky. Ukážeme se taky na pár výstavách a ke konci roku budeme hledat ženichy pro naše holky :).