Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

2020

http://www.emeraldmarvel.cz/leden-1580383934 [.toimport]

Leden

Vrh "R" Grmadski weimaraner slaví narozeniny

Cacib Nitra

Cacib Slovenia winner

Plánujeme štěňátka labradorských retrívrů

Cac Brno

Any - potvrzení březosti

Vrh "B" Neowille - narozeniny

Štěňátka z vrhu "B" Neowille (Tyler x Aigi z Labské louky) oslavila 3. 1. 2020 druhé narozeniny! Všem 10 šedivcům přejeme všechno nejlepší :)

Shrnutí roku 2019

V roce 2019 se našemu Tylerovi narodilo 15 potomků ve 2 chovatelských stanicích. První vrh se mu narodil hned na začátku roku ve Slovinsku v CHS Grmadski weimaraner, kde se narodilo 6 štěňat (4 psi a 2 feny), obě fenky si chovatelé nechali jako pokračovatelky chovu. Druhý vrh se narodil v listopadu v české CHS from Schwarzenberk Park, kde se narodilo 9 štěňat (8 psů a 1 fenka). Vrh vypadá velmi nadějně a byl o něj velký zájem i ze zahraničí, proto se pan chovatel rozhodl toto spojení znovu opakovat.

Bohužel tento rok pro nás nezačal vůbec šťastně. V únoru začalo Chesterovi haprovat zdraví, ochrnul na přední nohu a v dubnu mu byl diagnostikován osteosarkom - nádor na kosti, což je pro psa konečná a neoperovatelná věc. V květnu ještě oslavil 14. narozeniny, užil si poslední dort a dárečky. Drželi jsme ho na lécích proti bolesti, aby ho nic nebolelo a poslední dny jsme mu zpříjemnili. Na konci července svůj boj s touto zákeřnou nemocí prohrál.

"TYLER" Caramel Love de Donawitz - se zúčastnil jen pár výstav, ale opět bodoval, několikrát získal nejlepšího veterána v plemeni a také dokončil Českého a Slovenkého veterán šampiona a zahájil Maďarského veterán šampiona!

"ANY" Any od Ptačího dolu - se zúčastnila převážně jen výstav na Slovensku, kde byl cíl jasný a to dokončit Šampiona Slovenska, což se jí nakonec podařilo.

"TRAVIS" Contact with Marvel Atagora - letos dokončil Junior šampiona Česka a zahájil Šampiona Maďarska a Šampiona Slovenska. Na klubové výstavě prošel výběrem do chovu a je z něj tedy Kandidát chovu! Tento rok jsme se věnovali spíše výcviku na zkoušky, takže jsme těch výstav tolik neabsolvovali.

"SCARLETT" Amazing Huntress Emerald Marvel - zahájila a dokončila Junior šampiona Maďarska, zahájila Šampiona Maďarska a Šampiona Česka. Perfektně rozjela svoji výstavní kariéru, kdy na krajské výstavě získala titul Junior BIS - nejkrásnější mladý výstavy z cca 40 mladých psů a fen. Také získala 3x titul Nejlepší mladý plemene, 1x titul BOS a 3x titul BOB - Vítěz plemene. Začali jsme i s loveckým výcvikem a pomalu trénovat na zkoušky.

"HAILEY" Silver Skydiver Best Impression - zahájila Junior šampiona Maďarska, bohužel nám chybělo štěstíčko a poslední titul se nám na dokončení junior šampiona už nepodařilo získat, jelikož v Maďarsku nejde poslední CAJC nahradit CACem jak je tomu u nás. Hailey zahájila Šampiona Slovenska. Získala 2x titul Nejlepší mladý plemene a 1x titul BOB - Vítěz plemene.

Potomci našeho Tylera taky nezaháleli, několik z nich úspěšně složilo zkoušky, ať už lovecké, či záchranářské nebo zkoušky poslušnosti. Nezaháleli i na poli výstavním, kde se několika z nich podařilo zahájit či dokončit šampiony krásy.

Úspěchy našich odchovánků:
Amber Fire Emerald Marvel - BIS 2 štěně (2. nejkrásnější štěně výstavy z cca 30 štěňat) na NVP v Brně
Almond Ice Cream Emerald Marvel - 3x Velmi nadějný 1 - dokončen Šampion štěňat Slovenska
A True Hunter Emerald Marvel - Výborný 1, Vítěz třídy mladých, Junior BIS 4
Arctic Flake Emerald Marvel - 3x CAJC, 3x Junior BOB, 3x BOB - dokončen Junior šampion Estonska