Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

2021

http://www.emeraldmarvel.cz/unor-1612965542 [.toimport]

Únor

Zara slaví narozeniny

Ve středu 10. 2. 2021 oslavila i naše ZARA (Bitter Sweet Love Emerald Marvel) první narozeniny. Z oslavy byla dá se říct zaskočená a nevěděla co si s dortem počít, tak jí musel páneček ukázat jak na to. Dortík jí moc chutnal a slupla ho celý, kromě pomerančů, ty jí moc nešmakovaly :-D. Dostala i svůj první spokobox, víno pro psy, obojky, vitamíny, králičí ouška a plyšového méďu, kterého nechce nikomu půjčit :-D.

Na fotky z oslavy se můžete podívat ZDE

Vrh "B" slaví 1. narozeniny

Ve středu 10. 2. 2021 oslavil náš vrh "B" výmarských ohařů (ze spojení Any od Ptačího dolu x All-Star Alonso Atagora) svoje první narozeniny! Všem osmi oslavencům přejeme všechno nejlepší!

Ashlee slaví narozeniny

V pondělí 8. 2. 2021 oslavila naše ASHLEE (Aprilia Ashlee Silesian Sun) už šesté narozeniny. Na oslavě se jí líbil samozřejmě nejvíce dort a nesměly chybět i pamlsky. S dortem jí velice ráda pomohla i Hailey :-D.

Fotky z oslavy najdete ZDE

Ashlee začala hárat

Na začátku února začala Ashlee hárat a přípravy na vrh "B" jsou v plném proudu. Otcem štěňat bude "JAMES" (CH, JCH Dolbia Ezop) pejsek importovaný z Polska k nám do ČR. James je junior šampionem ČR, šampionem ČR a SK a čekatelem šampiona HU. Má složené ověření vloh retrieverů a klubové zkoušky z vodní práce, takže je i lovecky upotřebitelným psem a se svým pánečkem se pravidelně zúčastňuje honů na drobnou zvěř. Jeho zdravotní výsledky jsou také bezvadné, má zdravé kyčle, lokty a negativní genetická vyšetření. I když je James import z PL, tak v jeho rodokmen je spíše tažen na úspěšné americké psy a feny. Veškeré informace o vrhu najdete v sekci Štěňata - Labradorský retrívr. Novinky pak budu vkládat taktéž do sekce Štěňata, kde najdete i deník vrhu "B".

http://www.emeraldmarvel.cz/leden-1610980826 [.toimport]

Leden

Vrh "R" Grmadski weimaraner slaví narozeniny

Štěňátka ve Slovinsku z vrhu "R" Grmadski weimaraner (Caramel Love de Donawitz x Festa Izpod Kuma) slaví 2. narozeniny! Všem přejeme všechno nejlepší!

Z tohoto vrhu stojí za zmínku:
Grmadski weimaraner Ruby Ruby - Čekatelka JCH Slovinska, JBOB, Podzimní zkoušky, HD A, ED 0
Grmadski weimaraner Roxy Diva - Čekatelka JCH Slovinska, JBOB, Podzimní zkoušky, HD A, ED 0

Krytí Any & Arniee

Ve středu 20. 1. a v pátek 22. 1. proběhlo krytí mezi Any a Arnieem. Any se ženich moc líbil a tak se nenechala dlouho přemlouvat a došlo k bezproblémovému nakrytí. Spojení trvala okolo 16 minut. Zda se krytí povedlo budeme vědět cca v polovině února. Více informací o vrhu najdete v sekci Štěňata - Výmarský ohař

Fotogalerii z krytí najdete ZDE

Any začala hárat

Any nám začala na začátku roku hárat, takže u nás začaly naplno přípravy na vrh "C".  Otcem vrhu bude ARNIEE (MultiCH, JCH Arniee of Silesian Weim), pes téměř čisté anglické linie, který je nepříbuzný na české a anglické linie psů a fen v naší CHS. Arniee je junior šampionem, několikanásobným šampionem a čekatelem mezinárodního šampiona krásy. Má splněné zkoušky vloh, podzimní zkoušky, zkoušky vodních  prací a lesní zkoušky. Zkoušky vodních prací dokonce vyhrál a stal se vítězem zkoušek. Zdravotně je na tom taktéž výborně, má zdravé kyčle, lokty i srdce. Arnieeho jsme si vybrali na krytí především kvůli jeho anglické krvi a bezvadné přátelské povaze. Více informací o krytí, vrhu a rodičích najdete v sekci štěňata, kterou budu postupně doplňovat.

Vrh "B" Neowille - narozeniny

Štěňátka z vrhu "B" Neowille (Tyler x Aigi z Labské louky) oslavila 3. 1. 2021 třetí narozeniny! Všem 10 šedivcům přejeme všechno nejlepší :)

Za zmínku z tohoto vrhu stojí:
Buck Neowille - podzimní zkoušky, lovecky upotřebitelný pes

Shrnutí roku 2020

Začátek roku začal velmi slibně, pesanům se dařilo na výstavách a v únoru se v naší CHS narodil vrh "B" výmarských ohařů. Potom nastala "doba covidová", která zhatila 90 % našich plánů pro tento rok. Problém nastal už při odběru štěňat, kdy byly zavřené hranice a tak si nemohl nový majitel vyzvednout pejska z vrhu "B" a odvézt si ho do Estonska. Franz tu s námi zůstal nakonec až do půlky června, kdy se otevřely hranice.

V květnu nám začala Ashlee hárat, ale vzhledem k tomu, že jsme měli vybraného pejska na Slovensku a hranice byly stále zavřené jeli jsme krýt za jiným pejskem do Karlových Varů. Bohužel z krytí nic nebylo a Ashlee nezabřezla, takže další krytí se muselo posunout až na příští rok.

Neplánovaně jsme si nechali fenku z vrhu "B" - Zaru (Bitter Sweet Love Emerald Marvel), která bude v budoucnu doufám, další pokračovatelka chovu v naší CHS.

Co se týče výstav tak to byla letos bída kromě začátku roku, kde si náš Tyler vyběhal nejlepšího veterána v plemeni a Hailey získala v Nitře titul CAC, takže jí momentálně chybí na splnění podmínek pro šampiona už jen zkoušky. V létě se nám se Scarlettt podařilo dostat do Nitry, kde si vyběhala CAC a zahájila tak šampiona SK. Potom jsme se zúčastnili pro nás nejdůležitější výstavy a to klubové, kde byla Scarlett úspěšně vybrána do chovu. Tyler tu vyhrál nad svým bratrem a ještě jedním konkurentem třídu veteránů, Zara získala velmi nadějnou ve třídě dorostu a prošla úspěšně jarním svodem. Následovala klubová výstava retrieverů, kde získala Hailey známku výborná a splnila tak další podmínku do chovu.

Letos pro nás byl důležitý hlavně výcvik Travise a Scarletty. Se Scarlett jsem se po měsíci výcviku rozhodla jít na podzimní zkoušky, které i navzdory šílenému lijáku po celou dobu zkoušek bravurně procházela se samými čtyřkami až do té doby než jsme šli na vlečku, kde se mi lekla rozhodčího a i po několikátém nasazení pro zajíce odmítala jít. Proto jsme přes léto dojížděli na výcviky, aby si psiska zvykli na výcvik ve skupině. Na konec října jsem měla nahlášené podzimní zkoušky s oběma psy, pro Scarlett by to byla poslední podmínka ke splnění chovnosti. A co se nestalo že, druhá vlna covidu, všechno zavřené a zkoušky zrušené, takže naše téměř půl roční snaha vyšla vniveč. Teď nám nezbývá než jen doufat, že příští rok nějaké zkoušky budou a zase je nezruší.

Takže konec roku pro nás proběhl ve formě odpočinku a hledání ženichů pro Any a Ashlee.

Příští rok máme v plánu vrh "C" výmarských ohařů a vrh "B" labradorských retrívrů. Pokud situace dovolí tak bychom chtěli uchovnit Scarlett, Travise a Hailey, všichni mají vše splněné, jen jim chybí lovecké zkoušky. Se Zarou plánujeme začít lovecký výcvik a pokud se poštěstí tak i pár výstav.

I přesto, že akcím letos nebylo moc přáno, tak se podařilo několika našim odchovánkům zúčastnit se výstav a získat pěkné tituly, někteří byli i na zkouškách. Totéž platí i u potomků našeho Tylera, kde si spousta z nich vedla dobře jak na poli výstavním tak i pracovním.