Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

Návštěvy naší CHS a odběr štěňat

Návštěvy v naší CHS v době, kdy nemáme štěňátka

Zájemci o štěňátka nás můžou navštívit i v době, kdy štěňátka teprve plánujeme, rádi se s budoucími majiteli setkáme a ukážeme jim naši smečku. Návštěvy jsou možné pouze o víkendech, v pracovním týdnu jsme rádi, že se po pracovní době můžeme chvilku věnovat pejskům a vzít je na procházku nebo na výcvik, o víkendu máme podstatně více času, takže si našich pejsků můžete užít do sytosti. Návštěva většinou probíhá formou procházky, kde vezmeme větší část smečky, abyste měli přehled jak se dané plemeno chová, jaký má temperament. Zde právě uvidíte, zda se k vám bude výmar či labrador hodit a zda toto plemeno zvládnete.


Návštěvy naší CHS v době, kdy máme štěňátka

Návštěvy štěňátek jsou v naší CHS možné pouze pro ty, kteří mají u nás štěňátko řádně zarezervované. Vzhledem k tomu, že chodíme v týdnu do práce a Marek někdy i o víkendech, tak bohužel na jiné návštěvy není čas.

Návštěvy štěňátek výmarských ohařů jsou vždy u nás v Šaraticích. Vzhledem k tomu, že štěňátka máme do 4. – 5. týdnů v naší ložnici, tak návštěvy přijímáme až jsou umístěna do venkovního výběhu, což je cca mezi 4. a 5. týdnem věku. Se zájemci, kteří bydlí poblíž nás se snažíme domluvit na návštěvu v pracovním týdnu, je to z toho důvodu, že víkendy necháváme pro budoucí majitele, kteří jsou zdaleka a mají to k nám kus cesty. Na jeden den plánujeme maximálně 2 – 3 návštěvy budoucích majitelů. Čím jsou štěňátka mladší, tak víc spí, tudíž chceme, aby si je každý majitel užil do sytosti když jsou aktivní.
Dodržujte prosím stanovený čas příchodu na kterém jsme se domluvili, mám na každého z vás vyčleněnou hodinku, hodinku a půl, potom po vás většinou následuje další zájemce, tak byste si v případě pozdního příjezdu zkracovali čas strávený se štěňátky.
Často se ptáte, zda můžete štěňátkům nebo mamince něco přivézt. Ano, budou jedině rádi. Maminka štěňat bude ráda za sušené vepřové, hovězí uši, případně za jiné sušené pamlsky. Štěňátkům dáváme kvalitní masové konzervy, piškotky nebo měkké pamlsky pro štěňátka, případně sušené plíce, které jsou dost měkké, aby je štěňátka pokousala. Pokud byste místo pamlsků chtěli vzít hračky, tak jsou štěňátka nadšená ze všeho co píská, většinou dlouho vydrží latexové hračky, velkou radost mají i z plyšáků.

Návštěvy štěňátek labradorů probíhají u mojí sestřenice paní Pantůčkové v Dolních Dunajovicích u které žijí labradorky, které jsou zapsány pod mojí CHS. Moje sestřenice a celá její rodina se o štěňátka celou dobu svědomitě stará, já jsem vždy přítomna na porod a potom se jezdím na štěňátka dívat o víkendech. Štěňátka jsou odchována v obýváku, cca ve věku 3. týdnů se stěhují do velké garáže, kde mají víc prostoru a větší výběh. Od 4. týdnů si pomalinku zvykají i na pobyt venku. Návštěvy štěňátek jsou možné pouze o víkendech, kdy budu přítomna i já. Štěňátka je možno navštívit od 4. týdnů věku, v některých případech je možnost domluvit se i dříve. Harmonogram návštěv je defacto stejný jako u výmarů, dle počtu štěňat zvládneme za jeden den 3 maximálně 4 návštěvy budoucích majitelů.


Odběr štěňat

Odběr štěňat je možný mezi 7. a 8. týdnem věku. U štěňat výmarů je možný odběr i v pracovní dny, u štěňat labradorů pouze o víkendu. V pracovní dny zvládneme předat novým majitelům z časových důvodů pouze 2 štěňátka.
I při odběru prosím dodržujte čas příjezdu na kterém jsme se domluvili, mám na každého z vás vyčleněnou hodinu času, kdy probereme manuál na štěně a podrobně vám popíšu jak se o štěňátko starat, jak krmit, harmonogram odčervení, očkování a případně další informace, které budete chtít vědět.