Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

Labradorský retrívr

Vrh "B" Emerald Marvel

ŽLUTÁ ŠTĚŇATA LABRADORSKÝ RETRÍVR - LÉTO 2020

Březost potvrzena!

Předpokládané narození vrhu "B" je kolem 25. 7. 2020, odběr štěňátek v polovině září 2020.

Otec: BISS, MultiCH, JCH, PuppyCH, Silver Skydiver Advocate
Matka: Aprilia Ashlee Silesian Sun
Krytí: 26. 5. 2020
Sono: 23. 6. 2020
Datum narození:
Počet:
Kluci:
Holky:


ŠTĚŇÁTKA BUDOU ODCHOVANÁ U SPOLUMAJITELKY ASHLEE, PANÍ PANTŮČKOVÉ V DOLNÍCH DUNAJOVICÍCH


INFORMACE O VRHU

Jako krycího psa jsme pro druhý vrh naší Ashlee vybrali krásného žlutého pejska importovaného z Ukrajiny k nám do ČR. Noe je pes středně silné kostry, delšího rámce, s perfektní horní a dolní linií, výborným úhlením končetin, prostorným pohybem a krásně modelovanou samčí hlavou. Je několikanásobným junior šampionem a šampionem. Na klubové výstavě retrívrů získal klubového vítěze, vítěze plemene a dokonce dosáhl i na titul nejvyšší – vítěz celé výstavy.  Dařilo se mu i na nejprestižnější soutěži v ČR – Šampion šampionů, kde získal titul BOB – vítěz plemene a vybojoval si i krásné třetí místo ve skupině FCI VIII. Noe je nejen výstavně úspěšný, ale je to i velký pracant. Je čekatelem Šampiona práce ČR, má za sebou několikery klubové podzimní zkoušky, klubové zkoušky vodních prací a i lesní zkoušky. Získal 3x titul CACT a 1x res. CACT. Po zdravotní stránce je na tom taktéž výborně, má DKK a DLK bez nálezu a spoustu dalších genetických vyšetření, které najdete v jeho profilu na našem webu. Noeho jsme vybrali i proto, že máme v naší CHS jeho polosestru Hailey, která má skvělou přátelskou povahu a projevuje se nadějně i po pracovní stránce.

Ashlee je menší jemnější fena světle smetanové barvy, má středně silnou kostru, je delšího rámce, je dobře zaúhlená vepředu i vzadu, má dobrou horní i spodní linii. Má kompaktní a prostorný pohyb. Vyniká především její krásnou ušlechtilou samičí hlavou s perfektním tmavým pigmentem. Na krajské výstavě získala ocenění BIS štěně - nejkrásnější štěně výstavy, na výstavě v Nitře získala titul Grand prix slovakia minnor puppy winner. Její další velký úspěch byl na krajské výstavě, kde získala Krajského vítěze a 3. místo ve skupině FCI VIII. Ashlee má složené OVVR a pozdimní zkoušky, takže je lovecky upotřebitelná fena. Při práci je velmi chuťová, dohledává zvěř s nesmírnou chutí, má perfektní aporty. Největší doménou je u ní voda, je schopná plavat a přinášet z vody celé hodiny. Ashlee má vyšetření DKK s negativním výsledkem a spoustu dalších genetických testů s výbornými výsledky, které najdete v jejím samostatném profilu na webu. 
Štěňata z předchozího vrhu Ashlee & Jackpot jsou nekonfliktní, velice temperamentní, s velkou chutí pracovat a velkým zájmem o zvěř. Fotogalerii předchozího vrhu najdete ZDE

Otec Noeho je čistě anglické krevní linie, jeho předci pochází ze dvou legendárních CHS labradorů – Rocheby a Foxrush, které se chovem labradorů zabývají více než 50 let! Matka Noeho pochází z velice prestižní CHS ve Finsku – Mallorn´s. Chovatelka se věnuje chovu LR téměř 40 let. Matka Noeho má v rodokmenu finské, anglické a americké předky. Rodokmen Ashlee je rozmanitější, nalezneme zde především předky z dlouholetých CHS v ČR, Slovenku, dále pak z Anglie, Polska, Finska a Irska. V rodokmenu najdeme spoustu krásných psů, kteří jsou šampioni krásy a taktéž i významné plemeníky, za zmínku stojí například Mallorn´s Rogue´s Gallery, Carpeny Micah at Suttonpark, a legendární Rocheby Old Smokey, který byl vyhlášen nejlepším plemeníkem v Anglii ze všech plemen v letech 2003 – 2009. Rodokmen je k nahlédnutí v záložce v Menu.

Z tohoto spojení očekáváme štěňátka středně silných koster, světle smetanové až žluté barvy, krásně modelovaných hlav, pěkného exteriéru a především živých a temperamentních povah s vlohami pro práci, tudíž budou velice vhodná na myslivost, kde by mohla uplatnit svůj temperament. Budou taktéž vhodná na výstavy i chov.

Štěňátka z tohoto spojení nikdy neonemocní prcd-PRA (genetické onemocnění očí), EIC (zátěží indukovaný kolaps), CNM (defekt ve vývoji svalových vláken), HNPK (strupovitost nosu) - více o těchto chorobách se můžete dočíst ZDE


RODOKMEN ŠTĚŇAT


Veškeré informace sledujte v Deníku vrhu "B"


VIDEA ŠTĚŇAT NA YOUTUBE KANÁLU


Štěňátka z vrhu "A"