Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

Červen

Červen

Podzimní zkoušky

"ASHLEE" Carlen od Rybníka Podhoráku
I. cena, 4. místo, splněny podmínky chovnosti!!!
(Caramel Love de Donawitz x Elma od Starého Krče pod Čertí Skalou)

Franz odjel do nového domova

Díky otevření hranic mohl konečně odcestovat do nového domova náš pejsek se zeleným obojkem z vrhu B. Papírově se jmenuje Butterfly Meadow Emerald Marvel a páníčci mu budou říkat Franz. Tento pejsek odcestoval nejdále a to do Estonska, kde je již jeho polosestra Sade (Arctic Flake Emerald Marvel) z vrhu A.

Štěňata mají 4 měsíce

Štěňátka z vrhu "B" mají 4 měsíce. Už jim začaly vypadávat zuby, tak koušou vše o sto šest. Váhově mají kolem 20 kg, takže už z nich jsou takoví malí psi a žádná štěňátka. Zara s Franzem pořád řádí jako čerti a z dvorku nám dělají pěknou paseku :-D.

Fotogalerie Zara & Franz - ZDE

Procházka s našimi výmařími "Béčky"

V neděli jsme šli s našimi výmařími "Béčky" na první společnou procházku. Štěniska se pořádně spolu vyblbla což byl i účel naší procházky. Setkání se zúčastnili:
"ZARA" Bitter Sweet Love Emerald Marvel
"FRANZ" Butterfly Meadow Emerald Marvel
"LOKI" Blue Velvet Emerald Marvel
"ARGO" Brave Knight Emerald Marvel

Fotogalerie z procházky ZDE

Cvičné podzimní zkoušky

První sobotu v červnu jsme se vydali za Dášou do Petrovic, která zde pořádala cvičné podzimní zkoušky. Na tyto PZ jsem přihlásila Scarlettu a Travise, abych viděla, kde mají mezery a co docvičit. Ve skupince bylo 6 psů, tak jako na klasických PZ a prošli jsme zde všechny disciplíny zkoušek.
Níže přikládám výsledkové tabulky. Los číslo 1 je Scarlett a los číslo 4 je Travis. Scarletta měla našlápnuto přímo skvěle, ale naprosto zkonila předposlední disciplínu a to vlečku se zajícem, takže víme, kde máme ještě mezery. Skončila tak ve III. ceně za limitní známku z vlečky a celkově na 3. místě ze skupiny. Travis si nevedl vůbec špatně, disciplíny, kde jsem měla trochu obavy vyčtverkoval, co musíme dopilovat je ještě velké pole a hlavně fyzičku. Celkově Travis skončil v I. ceně a na prvním místě ze skupiny, tak doufám, že si toto zapamatuje i na zkoušky až půjdeme na ostro :-D.

Hailey & Ashlee - oslava narozenin

V pátek 5. 6. oslavila naše Hailey (Silver Skydiver Best Impression) 2. narozeniny. Jelikož Ashlee (Aprilia Ashlee Silesian Sun) neměla ke svým pátým narozeninám oslavu, tak holky slavily společně, ono v červnu jsou samozřejmě hezčí fotky jak v únoru. Holky měly každá svůj vlastní dort a potom obě dostaly spoustu pamlsků. Nějvětší úspěch měl u obou samozřejmě dort :-D

Fotky z oslavy Hailey najdete ZDE
Fotky z oslavy Ashlee najdete ZDE

Travis slaví narozeniny

Ve středu 3. 6. oslavil náš Travis (Contact with Marvel Atagora) 3. narozeniny. Na oslavě nemohl chybět dort na který se moc těšil, což jde vidět z fotek :-D. Dále dostal balíček sušených uší a tradičně spokobox, kde měl kvalitní konzervy, pamlsky, šampon a interaktivní hračku.

Fotky z oslavy najdete ZDE

Vrh "W" of the Grey Noble slaví narozeniny

V pondělí 1. 6. 2020 oslavil vrh "W" of the Grey Noble (NL) ze spojení Caramel Love de Donawitz x  Time Honoured of the Grey Noble páté narozeniny! Všem štěňátkům přejeme všechno nejlepší!

Z tohoto vrhu stojí za zmínku:
Whole Lotta Love of the Grey Noble - Chovný pes v Holandsku, HD A, CAC na klubové výstavě - Čekatel šampiona krásy Holandska
Who´s That Girl of the Grey Noble - HD A, Čekatelka šampiona Holandska, BOB - Vítěz plemene