Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

Leden

Leden

Vrh "R" Grmadski weimaraner slaví narozeniny

Štěňátka ve Slovinsku z vrhu "R" Grmadski weimaraner (Caramel Love de Donawitz x Festa Izpod Kuma) slaví 1. narozeniny! Všem přejeme všechno nejlepší!

Z tohoto vrhu stojí za zmínku:
Grmadski weimaraner Ruby Ruby - Čekatelka JCH Slovinska, JBOB
Grmadski weimaraner Roxy Diva - Čekatelka JCH Slovinska, JBOB

Cacib Nitra 25. 1. 2020

rozhodčí: G. Tesics (HU)
mezitřída
SILVER SKYDIVER BEST IMPRESSION
Výborná 1/4, CAC, res. CACIB! Teď už Hailey chybí jen pracovní zkouška a bude mít splněné podmínky pro šampiona Slovenska!
Máme velkou radost z tohoto výsledku, v mezitřídě byla zadána pouze jedna známka Výborná, potom 2x VD a 1x D... zbytek hodnocení se nesl v podobném duchu, bylo hodně velmi dobrých, několik dobrých a dokonce jedna nedostatečná, o to nás více těší toto hodnocení, že se Hailey natolik líbila, že si dokázala vyběhat i res. CACIB!

Fotogalerie ZDE

Cacib Slovenia winner

"RUBY" Grmadski weimaraner Ruby Ruby
Výborná 1, CAJC, JBOB - zahájen Junior šampion Slovinska!

"ROXY" Grmadski weimaraner Roxie Diva
Výborná 1, CAJC, JBOB - zahájen Junior šampion Slovinska!

(Caramel Love de Donawitz x Festa Izpod Kuma)


Plánujeme štěňátka labradorských retrívrů

Na jaro / léto plánujeme žlutá štěňátka labradorských retrívrů. Matkou bude opět naše ASHLEE. Jako otce jsme vybrali krásného a moc šikovného žlutého pejska JAIRA - Quintana Queen´s Joy. Jairo je několikanásobným šampionem krásy, podařilo se mu dokonce vyhrát celou mezinárodní výstavu psů v Bratislavě a taktéž bodoval i na podzimních zkouškách, které vyhrál a získal zde titul CACT a stal se tak čekatelem šampiona práce.
Ashlee dala v minulém vrhu s Jackpotem štěňata velmi přátelské povahy, velmi temperamentní s velkou chutí do práce a se zájmem o zvěř, proto předpokládám, že i tyto štěňátka dostanou do vínku jak skvělou povahu tak pracovní vlohy. Pokud vás toto spojení zaujalo, neváhejte nás kontaktovat, již nyní přijímáme rezervace na štěňátka! Více informací o vrhu najdete v sekci Štěňata!
Na fotce tatínek štěňátek Jairo ;)

Cac Brno 11. 1. 2020

rozhodčí: L. Šlapanský
třída otevřená
MultiJCH, PuppyCH CONTACT WITH MARVEL ATAGORA
Výborný 2/2, res. CAC

třída veteránů
CIB, CIE, VetCH, ShowCH, MultiGCH, MultiCH, MultiJCH CARAMEL LOVE DE DONAWITZ
Výborný 1, BOV

mezitřída
JBIS, JCH AMAZING HUNTRESS EMERALD MARVEL
Výborná 2/2, res. CAC

rozhodčí: B. Jindřichovský
mezitřída
SILVER SKYDIVER BEST IMPRESSION
Výborná 4/7

Fotogalerie ZDE

Any - potvrzení březosti

Na začátku ledna byla potvrzena březost naší Any. Opět podle pana doktora očekáváme početnější vrh. Štěňátka by se měla narodit kolem 10. února. Více informací o vrhu najdete v sekci Štěňata.

Vrh "B" Neowille - narozeniny

Štěňátka z vrhu "B" Neowille (Tyler x Aigi z Labské louky) oslavila 3. 1. 2020 druhé narozeniny! Všem 10 šedivcům přejeme všechno nejlepší :)

Shrnutí roku 2019

V roce 2019 se našemu Tylerovi narodilo 15 potomků ve 2 chovatelských stanicích. První vrh se mu narodil hned na začátku roku ve Slovinsku v CHS Grmadski weimaraner, kde se narodilo 6 štěňat (4 psi a 2 feny), obě fenky si chovatelé nechali jako pokračovatelky chovu. Druhý vrh se narodil v listopadu v české CHS from Schwarzenberk Park, kde se narodilo 9 štěňat (8 psů a 1 fenka). Vrh vypadá velmi nadějně a byl o něj velký zájem i ze zahraničí, proto se pan chovatel rozhodl toto spojení znovu opakovat.

Bohužel tento rok pro nás nezačal vůbec šťastně. V únoru začalo Chesterovi haprovat zdraví, ochrnul na přední nohu a v dubnu mu byl diagnostikován osteosarkom - nádor na kosti, což je pro psa konečná a neoperovatelná věc. V květnu ještě oslavil 14. narozeniny, užil si poslední dort a dárečky. Drželi jsme ho na lécích proti bolesti, aby ho nic nebolelo a poslední dny jsme mu zpříjemnili. Na konci července svůj boj s touto zákeřnou nemocí prohrál.

"TYLER" Caramel Love de Donawitz - se zúčastnil jen pár výstav, ale opět bodoval, několikrát získal nejlepšího veterána v plemeni a také dokončil Českého a Slovenkého veterán šampiona a zahájil Maďarského veterán šampiona!

"ANY" Any od Ptačího dolu - se zúčastnila převážně jen výstav na Slovensku, kde byl cíl jasný a to dokončit Šampiona Slovenska, což se jí nakonec podařilo.

"TRAVIS" Contact with Marvel Atagora - letos dokončil Junior šampiona Česka a zahájil Šampiona Maďarska a Šampiona Slovenska. Na klubové výstavě prošel výběrem do chovu a je z něj tedy Kandidát chovu! Tento rok jsme se věnovali spíše výcviku na zkoušky, takže jsme těch výstav tolik neabsolvovali.

"SCARLETT" Amazing Huntress Emerald Marvel - zahájila a dokončila Junior šampiona Maďarska, zahájila Šampiona Maďarska a Šampiona Česka. Perfektně rozjela svoji výstavní kariéru, kdy na krajské výstavě získala titul Junior BIS - nejkrásnější mladý výstavy z cca 40 mladých psů a fen. Také získala 3x titul Nejlepší mladý plemene, 1x titul BOS a 3x titul BOB - Vítěz plemene. Začali jsme i s loveckým výcvikem a pomalu trénovat na zkoušky.

"HAILEY" Silver Skydiver Best Impression - zahájila Junior šampiona Maďarska, bohužel nám chybělo štěstíčko a poslední titul se nám na dokončení junior šampiona už nepodařilo získat, jelikož v Maďarsku nejde poslední CAJC nahradit CACem jak je tomu u nás. Hailey zahájila Šampiona Slovenska. Získala 2x titul Nejlepší mladý plemene a 1x titul BOB - Vítěz plemene.

Potomci našeho Tylera taky nezaháleli, několik z nich úspěšně složilo zkoušky, ať už lovecké, či záchranářské nebo zkoušky poslušnosti. Nezaháleli i na poli výstavním, kde se několika z nich podařilo zahájit či dokončit šampiony krásy.

Úspěchy našich odchovánků:
Amber Fire Emerald Marvel - BIS 2 štěně (2. nejkrásnější štěně výstavy z cca 30 štěňat) na NVP v Brně
Almond Ice Cream Emerald Marvel - 3x Velmi nadějný 1 - dokončen Šampion štěňat Slovenska
A True Hunter Emerald Marvel - Výborný 1, Vítěz třídy mladých, Junior BIS 4
Arctic Flake Emerald Marvel - 3x CAJC, 3x Junior BOB, 3x BOB - dokončen Junior šampion Estonska