Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů


Silver Skydiver Best ImpressionHailey

Šampion Slovenska

Čekatelka Grand šampiona Slovenska
Čekatelka Junior šampiona Maďarska

BOB - vítěz plemene
JBOB - nejlepší mladý plemene
BOB štěně - nejlepší štěně plemene

Lovecky upotřebitelná fena "LUP"

Podzimní zkoušky - III. cena

Rasa: Labradorský retriever
Zbarvení: žlutá
Pohlaví: samice
Místo narození: Dnipro (UKR)
Chovatel: Vladislava Lunchenko (CHS Silver Skydiver)
Majitel: Tereza Křížová & Roman Pantůček (CHS Emerald Marvel)
Místo bydliště: Dolní Dunajovice
Matka: CH Mallorn´s Silver Sky
Zbarvení matky: žlutá
Otec: CIB, CH Yankee Goodwill Free-way At Mascot Skif
Zbarvení otce: žlutá
Datum narození: 5. 6. 2018
Datum odběru: 6. 11. 2018
Číslo importu: UKU.0382517
Registrační číslo: ČLP/LR/34931
Číslo mikročipu: 804098100106727
Barva stužky: hnědá
Váha: 33 kg
Výška: 53 cm
Chrup: nůžkový, úplný

Dysplazie kyčelního kloubu: A/A
Dysplazie loketního kloubu: 0/0
Progresivní atropie sítnice (prcd-PRA): N/N clear (negativní)
Myopatie (CNM/HMLR): N/N clear (negativní)
Zátěží vyvolaný kolaps (EIC): N/N (negativní)
Strupovitost nosu (HNPK): N/N clear (negativní)
Degenerativní myleopatie (DM): N/N clear (negativní)
Hyperurikosurie (HUU): N/N clear (negativní)
Maligní hypertemie (MH): N/N clear (negativní)
Cystinurie: N/N clear (negativní)
Dlouhosrstý gen FGF5: N/N clear (negativní)
Více o genetických a zdravotních testech najdete ZDE


Původ a rodiče

Hailey je fenka importovaná z Ukrajiny. Její rodokmen je tažen na předky ze Skandinávie, Anglie a velkou část tvoří předci z Ameriky, tato linie se vyznačuje silnějšími kostrami. Spousta jejích předků jsou výstavní šampioni, někteří z nich i absolutní vítězové klubových výstav.
Otec Hailey pochází z Ruska, je velmi úspěšný na výstavách - vítěz plemene, junior šampion, šampion, grand šampion několika zemí, má složené i lovecké zkoušky. Jeho otec je importovaný z USA do Ruska, pochází ze spojení americké linie šampionů a švédské linie šampionů. Matka je ruská fena, která pochází ze spojení anglické linie šampionů a krevní linie z USA.
Matka Hailey je fenka importovaná z Finska na Ukrajinu. Je šampionkou a junior šampionkou Ukrajiny. Její otec je čisté krevní linie amerických šampionů. Jako štěně jej importovali do Polska, kde byl velice úspěšný na výstavách a získal zde tituly junior šampiona a šampiona. Její matka pochází ze spojení finské a anglické krevní linie.


Výstavní kariéra

Hailey začala svoji výstavní kariéru ještě jako štěňátko u své chovatelky na Ukrajině. Podařilo se jí několikrát vyhrát nejlepší štěně v plemeni. Následně pokračovala na tuzemských výstavách, kde se ve třídě umísťovala vždy v pořadí prvních čtyř. Velký úspěch měla v Maďarsku ve třídě mladých, kdy se jí podařilo zahájit Junior šampiona, bohužel se nám nepodařilo získat poslední titul na jeho dokončení, ale i přesto si vedla v Maďarsku výborně, vyběhala tu nejlepšího mladého v plemeni a dokonce i vítěze plemene! Jako dospělá se zúčasňovala především výstav na Slovensku, kde zahájila Šampiona Slovenska, získala tu i titul res. CACIB - druhá nejlepší fena v plemeni, od velmi přísného rozhodčího z Maďarska. Pak nastoupil covid, takže se nám šampiona nepodařilo dokončit a druhou sezonu jsme se plně věnovali výcviku na podzimní zkoušky. V následující sezoně, pokud covid situace dovolí, se budeme snažit dokončit rozjetého šampiona, případně zahájit nějaké další.


Exteriér očima rozhodčích

Ušlechtilá fena, krásné samičí hlavy, silné kostry, výrazné předhrudí a hluboký hrudník, výborné úhlení předních i zadních končetin, správná horní a spodní linie, dobře nasazený ocas, osrstění standardní, prostorná mechanika pohybu, fena veselé povahy


Práce a lovecké vlastnosti

Hailey miluje přinášení, zvěř vždy dohledává s radostí. Má výborný nos, pracuje s nadšením. Prošla výcvikem na podzimní zkoušky, které úspěšně zvládla a je z ní lovecky upotřebitelná fena.


Povaha

Hailey je nekonfliktní fena, vychází jak s fenami tak i se psy. Je typický labrador, přátelská, miluje lidi. Je taktéž velký mazel. Povahově není tak temperamentní a praštěná jako Ashlee, dá se s její povahou lépe pracovat, ale zase nemá flegmatickou povahu, řekla bych že je takový ideální střed.