Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

Vrh "C"

Otec: MultiCH, ShowCH, JCH Arniee of Silesian Weim
Matka: CH CZ, SK Any od Ptačího dolu
Krytí: 20. 1. & 22. 1. 2021
Sono: 16. 2. 2021
Datum narození: 21. 3. 2021
Počet: 8
Kluci: 4
Holky: 4

INFORMACE O VRHU


Jedná se o spojení české a anglické krevní linie. Ze strany matky najdeme v rodokmenu především předky zaměřené na pracovní stránku. Matka Any byla všestranná fena, taktéž její otec, dědeček a babička. Dědeček Any ze strany otce byl dokonce šampionem práce a měl taktéž složené všestranné zkoušky. Kromě českých předků najdeme v rodokmenu Any i německé pracovní psy. Sama Any je Šampionkou krásy Česka a Slovenska a čekatelkou Grand šampiona krásy Česka. Její největší úspěch bylo vítězství třídy otevřené na klubové výstavě výmarských ohařů, kde porazila dalších 13 fen a získala titul CAC! Any má složené podzimní a zkoušky vodní práce v I. ceně, je výborná aportérka a vodařka, rychlá v poli, má vynikající velmi jemný nos, zvěř dokáže navětřit na velkou vzdálenost. Perfektně vystavuje a postupuje. Je velmi ostrá na škodnou zvěř. Výborná hlídačka, do domu nikoho cizího nepustí. Je využívána v myslivecké praxi - na honech na drobnou zvěř a na dosledech.

Pro vrh "C" jsem hledala krycího psa, aby byl nepříbuzný na všechny naše psy a feny. A to z jednoho prostého důvodu, abychom mohli v budoucnu dále propojovat linie našich psů a odchovánků. Preferuji především anglické linie, kvůli jejich silnějším kostrám, světlé barvě, perfektní povaze a pracovnímu nasazení. Jako jeden z mála psů v ČR, který šel na naše linie použít byl právě Arniee. Rodokmenem je téměř čistý angličan. Jeho anglické krevní linie vynikají především svojí dlouhověkostí, není výjimkou, že se jeho předci dožili 13 - 16 let. Arnieeho otec, dědeček i pradědeček byli velice úspěšní chovní psi, kteří zasáhli výrazně do chovu v UK. Všichni byli velice výstavně úspěšní, Logan (dědeček) byl jedním z nejúspěšnějších výmarů poslední doby, několikrát vyhrál vítěze plemene na Crufts (nejprestižnější výstava v Evropě) a umístil se i ve skupině loveckých psů. Několikrát vyhrál celou klubovou výstavu. V jeho šlépějích šel i jeho syn Riley, který byl taktéž velice výstavně úspěšný. Jak Riley, tak Logan byli využíváni v lovecké praxi. Matka Arnieeho, Dixie, je mnohonásobná šampionka, výstavně velmi úspěšná fena. Její matka je čistě české krevní linie, multišampionka, všestranná fena. Její otec, pes importovaný z Anglie do ČR, taktéž všestranný pes a šampion krásy. Dixie i oba její rodiče jsou čekatelé šampiona práce. Sám Arniee je také výstavně úspěšný, je šampionem několika zemí, výstavním šampionem a junior šampionem. Perfektně pracuje i v poli, vyniká především pevným vystavením. Miluje vodu a proto není divu, že vyhrál Zkoušky z vodních prací. Je využíván v myslivecké praxi na honech na drobnou zvěř a taktéž je často povoláván na dosledy v náročných horských terénech, kde si ho velice cení, za jeho perfektní nos a pečlivě odvedenou práci. Arniee má bezvadnou povahu, je velmi přátelský, snese se s fenami i psy, je to velký mazel.

Oba rodiče mají RTG vyšetření kyčlí a loktů s negativním výsledkem a vyšetření srdce na dilatační kardiomyopatii (DCM) s negativním výsledkem. Any má navíc jako jedna z mála v ČR i genetické testy, na choroby, které mohou výmarské ohaře postihnout: na maligní hypertemii, hyperurikosurii, degenerativní myleopatii, spinální dysrafii a hypomyelinizaci – vše s negativním výsledkem (více o těchto chorobách se můžete dočíst ZDE). Navíc má ještě vyšetření dlouhosrstého genu s negativním výsledkem.

Všechny informace o rodičích najdete v jejich profilech na našem webu, stačí kliknout jen na jméno rodiče nahoře na stránce.

Ze spojení Arnieeho a Any očekáváme spíše jedince středně silných koster, s výraznými pracovními vlohami. Proto se štěňátka z tohoto vrhu budou hodit jak na práci, výstavy i chov.


RODOKMEN ŠTĚŇAT

Deník vrhu "C" Emerald Marvel


VIDEA štěňátek


Individuální představení vrhu


Calm After Storm
Emerald Marvel

"DIEGO"

majitel: Zdeněk Holub, Libušín (ČR)
registrační číslo: ČLP/VOK/11831
barva obojku: modrý


Fotogalerie

FOTOGALERIE V NOVÉM DOMOVĚ

Call Of The Wild
Emerald Marvel

"CALI"

majitel: Petr Čamlík, Uhřice (ČR)
registrační číslo: ČLP/VOK/11830
barva obojku: zelený

Výstavy
Velmi nadějný 1

Fotogalerie

FOTOGALERIE V NOVÉM DOMOVĚ

Cry Me A River
Emerald Marvel

"ARNIEE"

majitel: Dominik Fatrdla, Velký Újezd (ČR)
registrační číslo: ČLP/VOK/11832
barva obojku: hnědý


Fotogalerie

FOTOGALERIE V NOVÉM DOMOVĚ

Crystal Clear
Emerald Marvel

"FOREST"

majitel: Pavla Smutná, Pardubice (ČR)
registrační číslo: ČLP/VOK/11833
barva obojku: fialový


Fotogalerie

FOTOGALERIE V NOVÉM DOMOVĚ

Crazy In Love
Emerald Marvel

"CRAZY"

majitel: Petr Červenka, Brno (ČR)
registrační číslo: ČLP/VOK/11836
barva obojku: růžová


Fotogalerie

FOTOGALERIE V NOVÉM DOMOVĚ

Caramel Candy
Emerald Marvel

"KVÍDA"

majitel: Aneta Filipová, Jihlava (ČR)
registrační číslo: ČLP/VOK/11834
barva obojku: červená


Fotogalerie

FOTOGALERIE V NOVÉM DOMOVĚ

Catching Fire
Emerald Marvel

"CORA"

majitel: Martin Schulz, Liberec (ČR)
registrační číslo: ČLP/VOK/11835
barva obojku: žlutá


Fotogalerie

FOTOGALERIE V NOVÉM DOMOVĚ

Crown Jewel
Emerald Marvel

"CHELSEA"

majitel: Denisa Bačkovská, Žabčice (ČR)
registrační číslo: ČLP/VOK/11837
barva obojku: oranžová


Fotogalerie

FOTOGALERIE V NOVÉM DOMOVĚ