Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

Prosinec

Prosinec

Shrnutí roku 2018

V roce 2018 se našemu Tylerovi narodilo celkem 44 potomků. První byl vrh "B" Neowille (10 štěňat), který se narodil v lednu. Druhý byl vrh "B" Ilfirino Aire (9 štěňat), který se narodil v březnu. Třetí byl vrh "C" od Rybníka Podhoráku (7 štěňat), který se taktéž narodil v březnu. Čtvrtý vrh byl náš dlouho plánovaný první vrh "A" v naší CHS (9 štěňat), který se narodil v dubnu. Pátý a poslední vrh tohoto roku byl vrh "E" Chesphoni v Holandsku (9 štěňat), který se narodil v září. Velice mě těší, že v CHS Chesphoni a Ilfirino Aire si chovatelky nechaly pokračovatelku chovu, v CHS Ilfirino Aire dokonce 2 fenky. CHS Neowille již má po našem Tylerovi z jejich prvního vrhu "A" doma fenku jako pokračovatelku chovu.

Na jaře Marek úspěšně získal zbrojní průkaz a následně se přihlásil do Mysliveckého kurzu. V průběhu roku absolvoval povinnou praxi v honitbě a příští rok na jaře ho budou čekat zkoušky, takže pokud půjde vše dobře budeme mít doma novopečeného myslivce.

Letos jsme měli první chovatelskou premiéru v podobě 2 vrhů "A". V dubnu se nám narodil vrh "A" výmarských ohařů, matka je naše "ANY" a otec je náš "TYLER", narodilo se nám celkem 9 štěňátek - 5 pejsků a 4 fenky, 7 z nich  vyrůstá v ČR, 1 na Slovensku a 1 v Estonsku. V září se narodil vrh "A" labradorských retrívrů, matka je naše "ASHLEE" a otec je importovaný pes z Německa na Slovensko - Jaguar Jackpot v. d. Weeward. Narodilo se celkem 7 štěňátek - 4 fenky a 3 pejsci, 6 z nich vyrůstá v ČR a 1 na Slovensku.

"TYLER" Caramel Love de Donawitz - bodoval na poli výstavním a opět ukázal, že ještě nepatří do starého železa. Ve třídě čestné si vyběhal na národní výstavě v Brně a Bratislavě 1. a 2. místo v závěrečných soutěžích jako nejlepší jedinec třídy čestné. Od září je již ve třídě veteránů a zahájil Českého a Slovenského veterán šampiona!

"ANY" Any od Ptačího dolu - ještě před štěňátky stihla zahájit Grand šampiona Česka a Šampiona Slovenska. V létě po štěňátkách se prezentovala ve třídě vítězů na národní a klubové výstavě, kde se rozhodně neztratila. Na NVP získala V2, res. CAC z 5 fen a na KV získala V3 z 6 fen.

"TRAVIS" Contact with Marvel Atagora - si perfektně rozjel svou výstavní kariéru. Ve třídě dorostu vyběhal na Slovensku Šampiona Štěňat. Zahájil Junior šampionáty 3 zemí - Česka, Slovenska a Maďarska. Ke konci roku dokončil Slovenského a Maďarského Junior šampiona. Ve třídě mladých se mu podařilo vyběhat 7x titul CAJC, 6x titul Junior BOB (Nejlepší mladý plemene) a 4x titul BOB (Vítěz plemene) - z toho 3x v Maďarsku a 1x v ČR v konkurenci cca 35 jedinců, což je na tak mladého psa úžasný úspěch.

Potomci našeho Tylera taky nezaháleli, několik z nich úspěšně složilo lovecké zkoušky, od zkoušek vloh až po zkoušky nejvyšší - všestranné. Nezaháleli i na poli výstavním, kde se několika z nich podařilo zahájit či dokončit šampiony krásy. Taktéž někteří splnili všechny podmínky chovnosti a stali se chovnými jedinci.

Nové přírůstky do naší CHS
"SCARLETT" Amazing Huntress Emerald Marvel - z prvního výmařího vrhu jsme si nechali pokračovatelku chovu. Je jí fenka s červeným obojkem, která nás zaujala hned když se narodila. Byla odmala nejdravější štěně, první u cecíku, nejprůbojnější ze všech štěňat. Odmala perfektně používala nos, jako první věděla, kdy mamča přišla do bedny. Od první chvíle jsme věděli, že tahle musí zůstat prostě doma :). Scarlett se zúčastnila celkem 5 výstav, z toho byla 2x velmi nadějná 1, 2x velmi nadějná 2 a 1x velmi naděná 4 z 10 fenek na klubové výstavě což považuji za velký úspěch.

"HAILEY" Silver Skydiver Best Impression - na podzim jsem pomáhala bratranci Romanovi s importem fenky labradorského retrívra z Ukrajiny. Hailey bude působit v naší CHS, ale bydlet bude s Romanem a Ashlee v Dolních Dunajovicích. Na Ukrajině absolvovala jednu výstavu se známkou velmi nadějná 1, BOB štěně. V listopadu byla s Romanem v Nitře, kde získala známku Velmi nadějná 3. Hailey mě zaujala především bezvadným rodokmenem, pěkným exteriérem a silnou kostrou, její matka je import z věhlasné finské CHS Mallorn´s a otec je import z ruské CHS Yankee Goodwill. V jejím rodokmenu najdeme z převážně většiny americké psy silnější kostry. Velice se těším na práci s ní, vypadá to, že z ní bude retrívr každým coulem, má ráda vodu a přinášení.

Příští rok máme v plánu především výcvik našich mlaďochů. Pokud půjde vše dobře, tak bychom zkusili i nějaké zkoušky. Ukážeme se taky na pár výstavách a ke konci roku budeme hledat ženichy pro naše holky :).

Potvrzení březosti

Přesně na štědrý den byla potvrzena březost Festy. Štěňátka by se měla narodit ke konci ledna. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat! Více informací o vrhu najdete v sekci Tyler - Plánovaná krytí

Travis trofeje

Travis a jeho trofeje za výstavní sezonu 2017 & 2018

Scarlett trofeje

Scarlett a její trofeje za výstavní sezonu 2018

Vyšetření srdce na DCM

Ke konci roku byli vyšetřeni na DCM (Dilatační kardiomyopatie), tři jedinci po našem Tylerovi z vrhu "A" La Vita Eterna. Všichni s výsledkem negativní, máme velkou radost!

"ARCHIE" CH, JCH Arcangelo Grigio La Vita Eterna "U"
"JESSIE" CH Arwen Lara La Vita Eterna
"MIA" JCH Amata Mia La Vita Eterna

Procházka s našimi výmařími "Áčky"

V neděli 30. 12. jsme šli na procházku s našimi "Áčkovými" štěňátky. Procházky se zúčastnili:
"VIGO" A Touch of Fame Emerald Marvel
"AKYLIE" A Sweet Dream Emerald Marvel
"IVY" Apricot Blossom Emerald Marvel
"SCARLETT" Amazing Huntress Emerald Marvel

Z šedivců vyrostli typičtí představitelé plemene, všichni mají nůžkový skus a jsou plnochrupí. Výškově jsou mezi 61 - 64 cm. Počasí nám moc nepřálo, tak fotky nejsou moc kvalitní, ale i tak jsme si procházku užili.

Na fotky se můžete podívat ZDE

Procházka s našimi labradořími "Áčky"

V pátek 28. 12. jsme šli na procházku s "EBBY" (Amazon Queen Emerald Marvel) a "MONTYM" (Almond Ice Cream Emerald Marvel) - štěňátky z našeho vrhu "A" . Z obou rostou moc pěkní představitelé plemene. Povahově jsou oba hodně temperamentní a plní energie.
Na procházku jsem vzala našeho CHESTERA a SCARLETT.

Na fotky z procházky se můžete podívat ZDE

Cacib Nitra 8. & 9. 12. 2018

rozhodčí: M. Václavík (CZ) (sobota), T. Havelka (SK) (neděle)
třída otevřená
"TRAVIS" JCH, PuppyCH CONTACT WITH MARVEL ATAGORA
(CH Granitehill Return To Send´R x MultiCH Coreen Love de Donawitz "U")
sobota: Výborný 1, CAC, dokončen JUNIOR ŠAMPION SLOVENSKA!!!
neděle: Velmi dobrý 1

třída veteránů
"TYLER" CIB, CIE, MultiGCH, MultiCH, MultiJCH CARAMEL LOVE DE DONAWITZ
(CH Sireva Minstergate Paganini x MultiCH Eternal Vision At Sirius Nova "U")
sobota:Výborný 1, vybrán mezi TOP 6 veteránů z cca 35 psů, zahájen VETERÁN ŠAMPION SLOVENSKA!!!
neděle: Výborný 1, na závěrečky jsme nečekali

rozhodčí: M. Václavík (CZ)
třída dorostu
"SCARLETT" AMAZING HUNTRESS EMERALD MARVEL
(MultiCH Caramel Love de Donawitz x CH Any od Ptačího dolu)
Velmi nadějná 1

rozhodčí: A. Zeppi (IT)
třída dorostu
"HAILEY" SILVER SKYDIVER BEST IMPRESSION
(CH Yankee Goodwill Free-Way At Mascot Skif x CH Mallorn´s Silver Sky)
Velmi nadějná 3
Haileynka musí do příště natrénovat předvedení, protože skákání v kruhu jako koník není moc ideální :D , ale na to, že to byla pro Roman Pantůček výstavní premiéra jim to šlo moc hezky ;) .

Fotogalerie z výstavy ZDE

Výstava v Norsku

"CHILLI" SE VCH Classic Dream´s Mini Frappina
(MultiCH Caramel Love de Donawitz x CH Harmaahallen VIP to Classic Dream´s)
Výborná 1, CK, Cert., BOB!!!

Cacib Praha 2. 12. 2018

třída dorostu
"DANTE" A True Hunter Emerald Marvel - Velmi nadějný 3
(Caramel Love de Donawitz x Any od Ptačího dolu)

"IVY" Apricot Blossom Emerald Marvel - Nadějná
(Caramel Love de Donawitz x Any od Ptačího dolu)

"ASHLEE" Cassie od Rybníka Podhoráku - Velmi nadějná
(Caramel Love de Donawitz x Elma od Starého Krče pod Čertí skalou)

Foto z výstavy ZDE