Emerald Marvel

Chovatelská stanice výmarských ohařů
a labradorských retrívrů

"B" Neowille

Chovatelská stanice: Neowille (CZ)
Chovatel: Radovan Boudný
Otec: C.I.B., C.I.E., MultiCH., MultiJCH. Caramel Love de Donawitz
Matka: Aigi z Labské louky
Krytí: 4. a 5. 11. 2017
Sono: 28. 11. 2017
Datum narození: 3. 1. 2018
Počet:  10 štěňat
Kluci: 7
Holky: 3

INFORMACE O VRHU

Ája působí v české chovatelské stanici Neowille na Svitavsku. Její majitel pan Boudný se věnuje výmarským ohařům od roku 1978 a aktivně je používá v myslivecké praxi, takže s plemenem má bohaté zkušenosti.

Ája je fena čistě české pracovní krve. Otec Áji Fox z Šonovských hor je Českým šampionem krásy a má splněné PZ a LZ, je dosti často využívaným plemeníkem v chovu. Fox pochází z linie všestranných psů, otec Foxe Baron od Jituše pochází z česko-německé linie pracovních psů, matka Ena od Mumlavy byla všestranná fena a taktéž i německý otec Cent vom Pfadelsberg a dědeček Erbo von der Lippe. Matka Foxe Ambra z Mervartova dvora je taktéž fena všestranná, za zmínku stojí její dědeček Vir z Hajnice, kterého má Tyler taktéž v rodokmenu. Vir byl českým a slovenským šampionem krásy, několikrát se zúčastnil a úspěšně dokončil všestranné zkoušky, úspěšně absolvoval nejvyšší soutěž pro ohaře v česku Memoriál Karla Podhajského, kde získal čekatelství šampiona práce CACT a čekatelství mezinárodního šampiona práce CACIT! Matka Áji Asta Nero z Březníka má splněné PZ, LZ, BZ a SZVP. Za zmínku stojí její pradědeček Ben od Mumlavy, který byl Mezinárodním šampionem krásy, dále pak Veta z Hajnice, všestranná fena, která získala čekatelství šampiona práce CACT a čekatelství mezinárodního šampiona práce CACIT! Její otec byl všestranný německý pes Caesar vom Barental.

Tylerův rodokmen je především anglický, který je veden na psy z anglické Sirevy. Otec Tylera Sireva Minstergate Paganini je tzv. anglickým full championem, tzn. že je výstavním šampionem Anglie a má i SGWC, což jsou složené lovecké zkoušky. Jeho otec Sireva Twister byl a stále je využívaným plemeníkem jak u výstavních linií, tak především u pracovních linií výmarů v Anglii, kde předává své pracovní a exteriérové vlastnosti na své potomky. Matka Paganiniho - Sireva Royalty at Minstergate je taktéž full champion, fena byla aktivně využívaná v myslivecké praxi. Matka Tylera Eternal Vision At Sirius Nova, je několikanásobná výstavní šampionka a je i všestranná fena. Její otec je anglický pes Sireva Drake, jeden z nejúspěšnějších výmaráků všech dob v ČR, který byl mnohonásobným šampionem krásy a taktéž všestranným psem. Její matka je česká fena Anastasia Sirius Nova, která byla všestrannou fenou a i několikanásobnou výstavní šampionkou.

Ze spojení Tylera a Áji očekáváme štěňátka silných koster, krásně modelovaných hlav a světle stříbřité barvy. Po rodičích a jejich předcích mají velké výstavní a pracovní předpoklady.


RODOKMEN ŠTĚŇATVidea


Individuální představení vrhu


Bojar
Neowille

""

majitel: Eduard Popovič, (SK)
registrační číslo: ČLP/VOK/10764

Fotogalerie

Buck
Neowille

"BAK"

majitel: p. Jedlička
registrační číslo: ČLP/VOK/10756

Výstavy
Výborný 2, Výborný 3, Výborný 4 - 2x

Zkoušky:
Lovecky upotřebitelný pes "LUP"
Podzimní zkoušky - III. cena

Fotogalerie

Bred
Neowille

""

úhyn: 12. 2. 2018
registrační číslo: ČLP/VOK/10766

Fotogalerie

Basty
Neowille

""

majitel: p. Horáček
registrační číslo: ČLP/VOK/10767

Fotogalerie

Barry
Neowille

""

majitel: pí. Nešporová
registrační číslo: ČLP/VOK/10768

Fotogalerie

Bard
Neowille

"BOVIE"

majitel: p. Nesvadba
registrační číslo: ČLP/VOK/10770

Fotogalerie

Budweiser
Neowille

""

majitel: pí. Semeráková
registrační číslo: ČLP/VOK/10769

Fotogalerie

Bessy
Neowille

""

majitel: p. Vargovič, (SK)
registrační číslo: ČLP/VOK/10771

Fotogalerie

Bella
Neowille

""

majitel: p. Hrabal
registrační číslo: ČLP/VOK/10772

Fotogalerie

Bora
Neowille

""

majitel: p. Malík
registrační číslo: ČLP/VOK/10773

Fotogalerie